Учасники блокади торгівлі із окупантами заявили про відкриття нового редуту в Конотопі на Сумщині, де проходить одна із головних магістралей торгівлі з Росією. Про це повідомляє Штаб блокади у Facebook.
Зазначається, що блокадники на товарній станції Конотопа виявили кілька потягів, які приїхали нібито із Російської Федерації з вугіллям марки антрацит, і вже готуються встановити там свій блокпост.
«Наразі триває інженерне облаштування місцевості. Штаб планує впродовж місяця взяти під ефективний український контроль всі вісім основних залізничних прикордонних переходів, через які ведеться торгівля з країною агресором - Путінською Росією», – повідомляють блокадники.
За словами активістів, їхній блокпост в Конотопі отримає назву на честь колишнього канцлера ФРН - Конрада Аденауера.
Нагадаємо, 11 лютого учасники блокади заблокували магістраль Ясинувата-Костянтинівка.
Торговельна блокада окупованих регіонів Донбасу почалася 25 січня, коли ветерани АТО заблокували залізницю «Луганськ - Попасна». Тоді було заблоковано рух 12 поїздів із загальною кількістю 700 вагонів.
26 січня ветерани АТО заблокували вузлову станцію «Світланово» в Луганській області. 30 січня на ділянці залізнодорожніх шляхів у «сірій зоні» вирізали ділянку рейок. При цьому учасники блокади заявили, що не причетні до цього.
2 лютого учасники залізничної блокади окупованих територій перекрили переїзд поблизу Бахмута Донецької області, який веде в окуповану Горлівку. 16 лютого організатори блокади почали перекривати автомобільні шляхи на окуповані території, а 20 лютого організатори мітингу блокадників у Києві вимагали від влади прийняти закон про тимчасово окуповані території, а від бойовиків - звільнити всіх полонених.
16 лютого президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО «Про невідкладні заходи з нейтралізації загроз енергетичній безпеці України та посилення захисту критичної інфраструктури». Згідно з документом, уряд має затвердити порядок переміщення товарів з і до окупованої території Донбасу, а також створити перелік товарів, заборонених для переміщення. Кабмін також має тимчасово припинити експорт вугілля з України та ухвалити нову Енергетичну стратегію України.