Болгарія планує припинити військову співпрацю з Росією, тому що це дорого і неефективно

12:28, 20 серпня 2014

Міністр оборони Болгарії Велізар Шаламанов заявив, що військова співпраця Болгарії з Росією коштує занадто дорого і несе корупційний ризик.

Про це він заявив в ефірі болгарського телеканалу БНТ, передає NewsBG.ru.

За словами міністра, витрати на підтримку російських літаків, радарів та іншої техніки не допомагають технічному оновленню болгарської оборонки.

«За допомогою НАТО та ЄС Болгарія буде робити все можливе для скорочення цієї залежності. Я можу точно сказати, що витрати будуть менше ніж вони є сьогодні», - заявив Шаламанов.

Міністр повідомив, що на даний час болгарська військова авіація і системи протиповітряної оборони сильно залежать від Росії, за що Болгарію постійно критикує НАТО. Однак подолання цієї залежності пов'язане з серйозними інвестиціями, які неможливі у зв’язку з мізерністю бюджету болгарського Міністерства оборони, який в основному витрачається на зарплати і поточну підтримку.

«В рамках службового уряду ми можемо підготувати програму «Болгарія в НАТО – 2020», на підставі якої має розпочатися активна співпраця з агентствами НАТО і ЄС та ключовими союзниками НАТО, а також і робота з промисловим сектором, щоб болгарська промисловість активно брала участь у переозброєнні болгарської армії, для чого за попередньою оцінкою необхідно майже 1 млрд. левів», - заявив Шаламанов.

За його словами, в останні роки виготовлено різноманітні інвестиційні програми з модернізації армії, але через відсутність коштів вони продовжують залишатися лише на папері.

Найдорожче для Болгарії обійдеться заміна російських винищувачів на новий тип багатоцільових винищувачів.

Зауважимо, що на фоні подій в Україні останнім часом Болгарія намагається зробити все можливе щоби позбавитися надмірного впливу з боку Росії і забезпечити себе також на енергетичному рівні.

Нагадаємо, на цьому тижні Болгарія зупинила усі роботи в рамках проекту «Південний потік» через невідповідність вимогам європейського Третього енергопакету, згідно з яким власниками розташованих в Євросоюзі трубопроводів не можуть бути компанії, що зайняті у видобутку газу