У Болгарії сьогодні відзначають національне свято - День звільнення від османо-турецького поневолення.
«Звільнення Болгарії є великою подією. 135 років тому Болгарія воскресла на політичній карті Європи і народилася нова болгарська держава. Незважаючи на зміну режимів, форми державного управління, різноманітну ідеологію, ми зберегли незалежність країни і повинні її оберігати», - зазначив історик, академік Георгій Марков, якого цитує Укрінформ.
За давньою традицією святкування річниці звільнення розпочалося в Софії з підняття державного прапора Республіки Болгарія поблизу могили Невідомого воїна. У цій церемонії і покладанні квітів до меморіалу брали участь президент і головнокомандувач Болгарії Росен Плевнелієв, голова Народних зборів Цецка Цачева, патріарх Болгарської православної церкви Неофіт, парламентські делегації з Росії, Литви, Латвії, Румунії, Молдови, Сербії і Чорногорії, іноземні дипломати.
Квіти поклали і до пам'ятника загиблим за звільнення Болгарії російським, українським, румунським, фінським, молдавським медикам, який встановлений у парку на вулиці Шипка, а також болгарським ополченцям. У покладанні квітів брали участь і дипломати України.
В усіх православних храмах Болгарії відслужили Святу літургію. З Габрово, Старої Загори, Севлієво та інших міст Болгарії на вершину гори Шипка піднялися тисячі людей із національними прапорами. Тут відбудеться вшанування пам’яті загиблих у шестиденній серпневій битві 1877 року російських, українських, молдавських, фінських і румунських воїнів, а також болгарських ополченців.
Святкування завершиться увечері урочистим шикуванням частин болгарської армії на площі перед Народними зборами. За традицією у присутності керівників країни зачитають імена загиблих за свободу Болгарії.
Святкові заходи в неділю проходять у всіх містах і селах країни.
3 березня 1878 року в містечку поблизу Стамбула - Сан-Стефано - був підписаний мирний договір між Російською і Османською імперіями, який поклав край Російсько-турецькій війні 1877- 1878 років. Цей день у Болгарії вважається початком Третьої Болгарської держави.