Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко пропонує новий антикризовий підхід до вирішення питання скорочення заборгованості із виплати заробітної плати. Про це глава Уряду заявила під час селекторної наради з питань виплати заробітної плати в регіонах, - поінформували ZAXID.NET в Управлінні у зв'язках із ЗМІ Секретаріату Кабінету Міністрів України.
"Хочу запропонувати новий антикризовий підхід зі скорочення заборгованості з виплати зарплат", - заявила Юлія Тимошенко.
Прем’єр-міністр відзначила, що під координацією Міністерства праці і соціальної політики має проводитися щоденний загальний моніторинг з виплати зарплат по всій країні. За її словами, в областях працюють спеціальні групи, які аналізують стан заборгованості з виплати зарплат.
За словами прем’єр-міністра, будуть складені таблиці підприємств-боржників, яким держава має відшкодовувати ПДВ. "На центральному рівні відпрацьована модель, згідно з якою ми їм будемо позачергово повертати ПДВ", - відзначила Глава Уряду.
Юлія Тимошенко підкреслила, що такі підприємства повинні відкривати спеціальні рахунки в Держказначействі, щоб у подальшому кошти, які надійшли в результаті відшкодування ПДВ, були направлені на погашення заборгованості з виплати зарплати. Також мають бути складені списки дебіторів тих підприємств, які мають заборгованість з виплати зарплати. В окрему групу будуть виділені державні платоспроможні корпорації, які заборгували за поставлені матеріально-технічні ресурси або виконані роботи іншим підприємствам на місцях, що мають заборгованості з виплати зарплати. Іншу групу складатимуть дебітори, що мають заборгованість з відшкодування ПДВ. "Підприємства, які мають заборгованість по зарплаті, але водночас не мають заборгованості з відшкодування ПДВ, зможуть отримати кошти за рахунок дебіторів, яким держава повинна відшкодувати ПДВ", - заявила прем’єр-міністр.
За словами глави Уряду, особливу увагу необхідно приділити підприємствам оборонного комплексу та іншим державним компаніям, які мають держзамовлення. Юлія Тимошенко підкреслила, що зараз необхідно активізувати роботу з виконання держзамовлень для того, щоб ці підприємства могли нормально працювати і відповідно ліквідовувати заборгованість з виплати заробітної плати.
Юлія Тимошенко повідомила, що з січня по березень загальна сума заборгованості з виплати зарплат збільшилася на 9% і складає 1 млрд. 223 млн. грн. За її словами, така проблема існує у 18 регіонах України.