Борг із зарплат на Львівщині сягнув 66 млн грн

16:13, 24 жовтня 2011

На 1 жовтня у Львівській області заборгованість з виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій області становить 66,2 млн грн. Про це заявив перший заступник голови Львівської ОДА Богдан Петрушак на засіданні обласної комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат 24 жовтня.

Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської ОДА.

За словами чиновника, 37 млн грн із загального боргу – це заборгованість економічно активних підприємств, 20,7 млн грн – підприємств банкрутів, 8,5 млн грн – економічно неактивних підприємств.

Загалом по області, як додав Богдан Петрушак, заборгованість мають 283 підприємства, невчасно отримують заробітну плату 14,9 тис. працівників.

Михайло Цимбалюк зазначив, що розмова про заборгованість із виплати заробітної плати триває, починаючи з весни, а дехто з керівників підприємств, установ, організацій не розуміє на скільки це важливо. «Ми вже звертались і до совісті, і до християнської моралі керівників, але, як свідчить практика на деяких територіях та підприємствах, не всі зрозуміли важливості цієї теми. Тому ми переходимо від переконань, прохань до жорстких методів реагування. Наступним етапом буде ініціювання перед керівництвом міністерств, відомств, якщо це підприємство державної форми управління, питання розриву контрактів з тими керівниками, які допускають невиплату заробітної плати. Ми вважаємо, що це або неправильний менеджмент, або нездатність самого керівника вести господарку належним чином. Хотів би, щоб сьогодні ми почули пропозиції як покращити цю роботу і пояснення тих, хто допустив невиплату заробітної плати».

Окрім цього, Михайло Цимбалюк зауважив: «Варто зайнятись реальною роботою з виплати зарплати. Тут будь-які принципи будуть оправдані, і я знайду спосіб, який змусить керівників підприємств-боржників здійснювати виплату заробітної плати. Нам потрібно більш жорстко на це реагувати». Губернатор також наголосив на необхідності розпочати практику виїздів робочих груп у складі голів РДА, керівників підприємств-боржників та начальників галузевих управлінь облдержадміністрації для вирішення проблем з виплатою зарплат на місцях.