На першочергові заходи для вирішення екологічних проблем міста Борислава на Львівщині з державного бюджету треба понад 58 млн грн. Зокрема 34 млн грн треба на будівництво очисних споруд господарсько-побутових стічних вод продуктивністю 12 тис. кубометрів кубічних метрів на добу у на вул. Дрогобицькій.
Відповідне звернення до спікера Володимира Рибака, прем’єра Миколи Азарова, депутатів обласної та Верховної рад скерували депутати Бориславської міської ради.
На протипаводкові заходи в басейні р. Понерла у Бориславі (ліквідація причин підтоплення житлових районів під час паводку 2008 року) треба 22,16 млн грн, на проведення комплексного моніторингу забруднення води, повітря, ґрунтів – 500 тис. грн, на будівництво колектора побутової каналізації – 485 тис. грн.
Депутати наголошують, що мешканці міста перебувають під постійним впливом негативних чинників забруднення: нафта із свердловин періодично витікає, забруднює ґрунти, води та потрапляє до річок, трапляються загорання нафти, що призводить до задимлення житлових кварталів.
«Впродовж тривалого часу у підвалах будинків та в інженерних мережах спостерігається підвищений рівень загазованості, що створює загрозу для життя та здоров’я мешканців. Шурфи-колодязі (з яких колись видобували нафту, – ред.), місце розташування яких невідомо, час від часу провалюються поблизу житлових будинків… Біля об’єктів нафтовидобувної інфраструктури забруднення ґрунтів передкризове (забруднення міддю, цинком, кобальтом, нікелем, свинцем, кадмієм, ванадієм)», – йдеться у зверненні. Води у річках та криницях Борислава «хронічно забруднені фенолами».
Крім того, депутати акцентують увагу на негативних показниках захворюваності серед населення Борислава: «Особливо турбує стан захворюваності на онкопатологію, що є найвищим в області. Стан смертності населення працездатного віку також є найвищим в області… Турбує висока захворюваність органів дихання, зокрема бронхіальні астми… Висока захворюваність органів кровотворення. Не може не турбувати високий рівень дитячої інвалідності з приводу вродженої патології, високий рівень виходу на інвалідність дорослого населення у працездатному віці».
Депутати наголошують, що Борислав – один з найстаріших центрів нафтовидобутку у світі. Видобуток нафти тут ведеться з другої половини XVIII століття. За час експлуатації родовища на території міста пробурено понад 2 тис. свердловин та викопано близько 20 тис. шурфів-колодязів.
Як інформував ZAXID.NET, Борислав просять визнати зоною екологічного лиха.
Нагадаємо, мешканці кількох будинків у Бориславі, що на Львівщині, живуть у постійній небезпеці вибуху газу. Як розповідають екологи, через постійний вихід нафти на поверхню фактично біля стін будинків, гази, що супроводжують процес, потрапляють до підвалів житлових будинків, і люди, що тут живуть, фактично знаходяться на пороховій бочці.
Раніше, у липні 2012 року в Бориславі прорвало нафтову свердловину. Внаслідок цього нафта опинилися у міському водопроводі.