Американські медики - знову у Львові. Тісна співпраця триває вже 4 роки, за цей час вдалося врятувати не одне життя і забрати на лікування тих дітей, яких врятувати в українських умовах неможливо.
Лише за цей приїзд бостонці оглянули понад 60 пацієнтів, а 23 зробили операції.
Настя Овчар - це та героїчна дівчина, яка 8 років тому винесла з полум’я дворічну сестричку. Тоді їй було 5, а лікарі цей вчинок називали несвідомою самопожертвою заради порятунку ближнього. Наслідки від 80% опіків тіла лікує до сьогодні. Насті довелося пережити понад три десятки операцій. А напередодні бостонські лікарі вже вкотре прооперували дівчину.
Руслана також лише прооперували американські хірурги. Опікову травму хлопець отримав ще 12 років тому, коли впав у кип’яток, йому було лише 2.
Таких дітей, яких за цей приїзд прооперували бостонці, понад два десятка. Загалом оглянули американські лікарі 67 пацієнтів.
4 дітей зі складними опіковими травмами заберуть на лікування до Бостона, адже українська медицина зв’язує руки українським медикам.
Найчастіше від опіків потерпають діти до 5 років. Адже саме у цей час малюків найважче впильнувати.
Дитяча опіковість з роками не зменшується, - кажуть в міському управлінні охорони здоров’я. А травмуються діти, здебільшого, на кухні та у ванній.
Опікова травма - одна з найважчих щодо реабілітації, а вберегти дитину, певні лікарі, мусять насамперед батьки, дбаючи про її безпеку.