Бойкот по-російськи

Росіяни хочуть продавати українські товари лише на окремих полицях

12:05, 17 жовтня 2014

У Росії взяли приклад з українців і хочуть маркувати в супермаркетах іноземні продовольчі товари. Спілка споживачів Росії запропонувала виділяти для імпортної продукції окрему полицю.

«Покупців потрібно мотивувати купувати  те, що вироблено в нашій країні», - пояснив «Капіталу» голова Спілки Петро Шеліщ. За його словами, вони працюють над механізмами реалізації цієї ініціативи, після чого вони будуть запропоновані мережам і законодавчим органам.

Рітейлери, що працюють в Росії, ініціативу Спілки споживачів зустріли прохолодно. «Ми проти поділу продуктів на російські та імпортні, оскільки це суперечить комерційній політиці мережі», - заявила директор із зовнішніх комунікацій «Ашан Росія» Марія Курносова.

Інші мережі - «Магніт», X5 Retail Group («Пятерочка», «Перекресток»), «Вестер», - відмовились від офіційних коментарів. «Наше керівництво шоковане цієї ініціативою і не знає, як реагувати на ваші запитання», - анонімно повідомили «Капіталу» в прес-службі великої російської продовольчої мережі.

Близько 80% російських покупців дивляться на ціну продукції, а не на країну-виробника, каже керуючий партнер консалтингової компанії Retainet Олександр Ланецький. У росіян немає упереджень проти українських товарів, розповідає генеральний директор російської компанії «INFOLine-Аналітика» Михайло Бурмістров. «У багатьох споживачів були претензії до українських сирів, але тільки через їх якість. Українські цукерки, наприклад, користуються попитом», - резюмує він.

Якщо товари виставлять на окремі полиці, то продажі української продукції знизяться, на думку Ланецького, на 20-40%. Однак зважаючи на торгову війну, яка активізувалася в березні, Україна мало втратить від цієї ініціативи. З початку року Росія наклала ембарго на м'ясо, пиво і горілку деяких виробників, всі овочеві та рибні консерви, картоплю, соки, кондитерські вироби та молочні продукти. Офіційна причина - невідповідність якості вимогам Росії. За прогнозами, у цьому році  обсяг експорту українських продуктів до Росії може знизитися на $1 млрд (у 2013 році експорт становив $1,94 млрд).