Бойовики на Донбасі блокують відновлення цивільної інфраструктури. Про це повідомили українські представники Сільного Центру контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК), пишуть у прес-центрі Штабу АТО.
«Незважаючи на численні звернення української сторони СЦКК до російської сторони СЦКК щодо сприяння у наданні гарантій безпеки під час виконання ремонтно-відновлювальних робіт на критичних об’єктах цивільної інфраструктури поблизу лінії розмежування сторін на Донбасі, підконтрольне Російській Федерації керівництво ОРДО систематично блокує вирішення цих питань», - йдеться в повідомленні.
Як зазначили у центрі, на фенольному заводі в Новгородському вже давно необхідно провести роботи по посиленню протиаварійного захисту дамби шламонакопичувача. Через її руйнування багато шкідливих речовин які містять фенол, а також сірчана кислота та нафтопродукти можуть потрапити до річки Кривий Торець, а далі в Сіверський Донець, який є одним з небагатьох джерел питної води для всієї Луганської області.
Також схожа ситуація склалася з дамбою ставка-накопичувача стічних вод свинарського господарства «Бахмутський аграрний союз» в Новолуганському.
У СЦКК відзначили, що затримка з ремонтом обох об'єктів може призвести до екологічної катастрофи і спалаху інфекцій. Як говориться в повідомленні, проблема полягає в тому, що ці дамби перебувають в безпосередній близькості від лінії розмежування сторін, де бойовики ведуть обстріли.
Відзначається, що з цієї причини більше півроку не вдається відновити електропостачання в Зайцевому і запустити газорозподільну станцію в Мар'їнці. «Внаслідок чого, 26 тисяч жителів Мар'їнки та сусідньої Красногорівки, 6 шкіл та 5 дитячих дошкільних установ не забезпечені газом для побутових потреб і не мають опалення в зимовий період. Вимушені простоювати «Красногорівський вогнетривкий завод», «Мар'їнський хлібозавод» і Мар'їнське молочне підприємство «Лактіс», - йдеться в повідомленні.
Також відновлення потребують водовод, який забезпечує технічною водою Авдіївський коксохімічний завод, водогін Горлівка-Торецьк і інші.