Проросійські бойовики «ЛНР» і «ДНР» почали перепис населення в окупованих Росією районах Луганської та Донецької областей. Про це повідомляють «Новини Донбасу» з посиланням на інформресурси бойовиків.
Перепис почали 1 жовтня, він триватиме до 14 жовтня. Повідомляється, що окупаційна влада запланувала поквартирний обхід населення. Крім того, будуть працювати і стаціонарні пункти перепису. В «ДНР» таких 538 пунктів, з них 153 - у Донецьку.
У невизнаних «республіках» заявили, що перепис потрібен для отримання даних про чисельність, структуру та розподіл населення по території з урахуванням соціально-економічних показників, національного і мовного складу, освітнього рівня місцевих жителів.
Людям буде поставлено 25 питань, серед яких, наприклад, джерело їхнього доходу.
Згідно з даними так званого «Головного управління статистики ДНР», загальна чисельність населення на цій частині Донбасу на 1 липня 2019 року становила 2,274 млн осіб, з них 944 тис. живуть в Донецьку. Чисельність населення в «ЛНР» на 1 вересня 2019 року оцінювалася місцевим «управлінням статистики» в 1,447 млн осіб, в тому числі 431 тисячі - в Луганську.
За оцінкою підконтрольного українській владі управління статистики Донецької області, на 2019 рік чисельність населення по обидві сторони лінії зіткнення становила 4,162 млн осіб. Нагадаємо, Україна проводила перепис населення в останній раз в 2001 році.
Заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Юрій Клименко висловив припущення, що перепис терористами населення може становити небезпеку для тих, хто живе на українській території, але їздить до ОРДЛО.
«Фактично йдеться про формування бази даних всіх мешканців підконтрольної «Л-ДНР» території. Деякі питаня з офіційної анкети (всього запитань 25) вказують на те, що окупаційні адміністрації збирають дані про родинні зв'язки. Наскільки благонадійна чи не благонадійна родина, наскільки вона заможна у розумінні «Л-ДНР», може залежати від того, де живуть родичі опитуваних та чим вони займаються. Збір таких даних може бути небезпечним для тих, хто живе на українській території та перетинає лінію розмежування. Якщо переписники дізнаються, що чиїсь родичі служать у ЗСУ, правоохоронних чи державних органах, можуть бути відповідні санкції», - написав Клименко.