Бойовики не хочуть залишати облаштовані опорні пункти біля Станиці Луганської. Про це заявив начальник управління зв'язків з громадськістю ЗСУ Богдан Сеник.
«З приводу Золотого ми підтверджуємо, дійсно, вчора був факт відведення. Що стосується Станиці Луганської і Петровського, то щодня фіксуються обстріли. Згідно рамкової угоди, протягом 7 днів має бути чітке, стійке дотримання «режиму тиші», чого зараз не відбувається», – сказав він в ефірі телеканалу «112 Україна».
Сеник зазначив, що ОРДО і ОРЛО не є сторонами розведення сил і засобів від лінії зіткнення, і бойовики не виконують визначених у даних населених пунктах заходів щодо відведення сил і засобів.
«Оскільки тут є акцент, вони змушені залишити панівні висоти, це в районі Станиці Луганської, де облаштовані опорні пункти, це їм невигідно, і це є причиною постійних провокацій і обстрілів позицій ЗСУ», - заявив він.
У той же час, керівник української сторони СЦКК Борис Кременецький заявив, що збільшення кількості обстрілів в зоні АТО вплине на розведення сторін на лінії розмежування.
«Звичайно, вплине, і ми зараз, за останню добу, спостерігаємо значне збільшення кількості обстрілів», – сказав він.
Кременецький також підтвердив розведення сторін в Золотому.
Керівник СЦКК зазначає, що в Петровському розведення сторін не може початися, поки бойовики не забезпечать вільне пересування ОБСЄ і не розмінують територію.
Нагадаємо, 1 жовтня на околиці міста Золоте відбулося відведення військ на визначені представниками ОБСЄ конкретні рубежі.
Як повідомляв ZAXID.NET, 21 вересня у Мінську було підписано Рамкове рішення Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі про розведення сил і засобів на лінії розмежування. Документ передбачає, що умовою для початку розведення сил у Станиці Луганській, Золотому і Петрівському є дотримання режиму припинення вогню протягом семи діб.
У тексті угоди також зазначається, що розведення сил і засобів здійснюється шляхом їхнього відведення із займаних позицій в обидва боки з метою створення ділянок розведення, як правило, не менш як 2 км в ширину і 2 км у глибину.