Бойовики не змогли б випустити ракету по малайзійському літаку без чужої допомоги, - держдеп США

07:25, 24 липня 2014

Бойовики, які протистоять на сході України силам антитерористичної операції не змогли б випустити ракету з «Бука» по літаку авіакомпанії «Малайзійські авіалінії», якби не отримували відповідну підтримку.

Про це у середу на брифінгу повідомила представник держдепу США Марі Харф, пише «Інтерфакс-Україна».

«Нам ще належить дізнатися, хто натиснув на кнопку. Ми вважаємо, що сепаратисти, які випустили ракету, не могли зробити цього без допомоги Росії», - зазначила вона.

Марі Харф сказала, що США «мають незаперечні докази» того, хто винен у катастрофі літака.

«Якщо ви подивитеся на них в цілому, на загальну картину, то отримаєте переконливі доводи про тип ракети, про те, звідки і коли вона була випущена», - підкреслила вона і ще раз наголосили, що бойовики, які випустили ракету на враження, не могли б цього зробити без відповідного навчання і підтримки.

Коментуючи на брифінгу питання щодо розслідування причини катастрофи рейсу MH17 Марі Харф пояснила причину відправки «чорних скриньок» малайзійського лайнера в Великобританію. Це було зроблено тому що «в Британії знаходиться спеціальна криміналістична лабораторія з вивчення причин авіакатастроф». Крім того, британська комісія з розслідування авіаційних подій користується великим авторитетом.

«Важливо, щоб міжнародні експерти на чолі з Нідерландами негайно отримали повний доступ до місця аварії», - зазначила вона.

Марі Харф сказала, що «ситуація з доступом експертів до місця катастрофи стала кращою, ніж у попередні дні». Однак, США стурбовані повідомленнями про випадки мародерства на місці катастрофи.

Раніше в середу високопоставлені представники американських розвідувальних служб заявили журналістам, що розвідслужби США не мають свідченнями причетності Росії до трагедії авіалайнера «Малайзійських авіаліній», якого було збито ракетою над територією України.

Представники розвідки надали на минулому брифінгу супутникові фотографії, дані з соціальних мереж, які, на їх думку, свідчать, що літак був збитий ракетою російського виробництва SA-11.