Бойовики ОРДЛО висунули нові вимоги щодо обміну полоненими

20:05, 24 травня 2017

Представники «ДНР» і «ЛНР» висунули нові неприйнятні вимоги для обміну полоненими. Про це у середу, 24 травня, написала на своїй сторінці у Facebook представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.

За її словами, на засіданні в Мінську в середу бойовики заявили, що будуть обговорювати списки на звільнення тільки з Віктором Медведчуком. Той у середу не зміг узяти участь у засіданні. Крім того, сепаратисти вимагали продовжити процедуру верифікації тих, хто не бажає повертатися в «ДНР» і «ЛНР».

«Щоб українська сторона провела верифікацію і тих осіб, які вже на волі, випущені за так званим «законом Савченко» і т.д. Це повна маячня, звичайно, адже ні українське законодавство, ні міжнародне гуманітарне право не дозволяє примусово переміщати або опитувати вільних перед законом людей!», - обурилася Геращенко і припустила, що таким чином сепаратисти реалізують сценарій затягування звільнення заручників.

Також «ДНР» і «ЛНР» внесли в списки на звільнення тих, хто не має стосунку до конфлікту на Донбасі. «Починаючи від «беркутівців», причетних до вбивств на Майдані, і закінчуючи просто вбивцями в Запоріжжі або Вінниці, а також особами, які були причетні до трагічних подій в Одесі! Очевидно, що ці злочинці не можуть потрапити під звільнення, вони не мають ніякого відношення до мінського процесу і не можуть розглядатися в рамках мінського процесу», - зазначила Геращенко.

Також в ультимативній формі сепаратисти вимагають амністії. При цьому представники української делегації не отримали інформації про 127 полонених, яких утримують у сепаратистів. Також, за словами Геращенко, обмудсмену Валерії Лутковській відмовили у відвідуванні утримуваних полонених.

Нагадаємо, в списку тих, кого вимагають звільнити бойовики ОРДЛО у рамках обміну полоненими, майже 600 осіб. На вимогу сепаратистів, серед цих людей було проведено верифікацію - за участю міжнародних посередників встановлювали, чи хочуть вони повертатися до окупованого Донбасу. Жоден із тих, серед кого проводили верифікацію, не захотів повертатися.