БПП і «Народний фронт» узгодили частину нового складу Кабміну на чолі з Гройсманом, – ЗМІ

Учасники переговорів із формування нового Уряду дійшли до перших спільних рішень

07:27, 22 березня 2016

Головним і єдиним претендентом на посаду прем'єр-міністра на сьогоднішній день є Володимир Гройсман. Чинний голова Адміністрації президента Борис Ложкін претендує на посаду віце-прем'єра-міністра економіки. Про це повідомляє LB.ua з посиланням на власні джерела.

Міністром фінансів може стати екс-міністр економіки Словаччини Іван Міклош, а віце-прем'єром з євроінтеграції депутат Іванна Климпуш-Цинцадзе.

У «Народного фронту»  залишаються п'ять «портфелів».

Водночас, голови Міністерства фінансів і Міністерства природних ресурсів наразі не визначені – «тривають торги» з БПП, «Батьківщиною» і Олегом Ляшком. Останній, проте, готовий відмовитися від посад у Кабміні в обмін на посаду спікера ВР. Державну фіскальну службу - за попередньою домовленістю - очолить Ніна Южаніна.

Таким чином, у коаліції залишаються чотири фракції - БПП, «Народний фронт», Радикальна партія і «Батьківщина».

Голосування за склад нового уряду заплановано в наступний вівторок або четвер. До того ж джерело зазначило, що проти Наталії Яресько як прем'єр-міністра виступили майже всі сторони переговорів, включаючи БПП і «Народний фронт», який раніше був готовий підтримати її. Зокрема, у «Народному фронті» викликали невдоволення наміри Яресько змістити з посад Арсена Авакова і Павла Петренка, а також програмою уряду, яка полягає лише в тому, щоб виконати список вимог МВФ. «Батьківщина» погодилася на будь-які прем'єрські кандидатури, крім Яценюка і Яресько.

Інше джерело видання, також безпосередньо причетне до ходу переговорів, висловило думку про те, що «Яценюку вистачить і чотирьох «портфелів» - МВС, Мін'юст, Міністерство освіти, Міністерство інфраструктури. Переговори щодо п'ятого - тривають. Претендентами на нього також є Тимошенко й Ляшко.

Поряд з цим, в АП сумніваються, що Ляшко увійде до коаліції. У такому випадку більшість у парламенті формуватимуть три учасники - БПП, «Народний фронт» і «Батьківщина», решта голосів планують добирати з позафракційних. Спікером ВР там назвали Андрія Парубія.

Як повідомлялось, 16 лютого у Верховній Раді прем'єр-міністр України представив звіт про діяльність уряду за 2015 рік. Робота уряду була визнана парламентаріями незадовільною. Та попри це постанова про відставку уряду не набрала потрібної кількості голосів народних депутатів.

17 лютого фракція «Батьківщина» у зв’язку з провальним голосуванням за відставку уряду заявила про вихід з парламентської коаліції. 18 лютого про вихід з коаліції заявила і фракція «Об’єднання «Самопоміч»». Також зі складу коаліції вийшли четверо депутатів міжфракційного об’єднання «Народний контроль».

22 лютого у Верховній Раді було зареєстровано проект постанови про відставку Яценюка з посади прем'єр-міністра.