Для двох братів, які через важку спадкову хворобу змушені пересуватися на візках, облаштували електричний підйомник, щоб вони самостійно могли виїжджати на вулицю. ZAXID.NET писав про цю історію ще в листопаді минулого року. Тоді, після публікації, братам зголосилися допомогти зі встановленням підйомника - частково кошти надала Львівська міська рада, решту - небайдужі львів'яни.
42-річний львів'янин Іван Кривун та його 47-річний брат Віктор живуть у квартирі, яка розташована у напівпідвальному приміщенні. Для того, щоб вийти на вулицю, потрібно подолати більше десятка сходинок.
Зробити це без сторонньої допомоги брати не могли, тому їм допомагали батьки або сусіди. Але батьки уже старші, тому молодший із братів, 43-річний Іван Кривун, через соцмережі спробував знайти кошти для того, щоб встановити спеціальний підйомник і мати можливість виїжджати на вулицю самостійно.
Після публікації у ZAXID.NET з’явилося чимало охочих допомогти братам. За кілька місяців конструкція була встановлена у під’їзді будинку, де живуть брати, але оскільки вона не заводська, а змонтована із окремих елементів, то після першого ж тестування стали очевидні проблеми з електрикою та управлінням підйомником. Довелося шукати нових майстрів.
І ось нарешті 19 травня ввечері до редакції ZAXID.NET зателефонував Іван Кривун та розповів, що електричний пандус готовий. Запросив оглянути конструкцію.
Наступного дня зранку чоловік зустрічає нас біля під’їзду в подвір’ї на інвалідному візку. Каже, що лише кілька днів тому зміг виїхати самостійно, бо раніше міг користуватися пандусом тільки тоді, коли хтось був вдома.
«Поставили мені його ще в лютому, але там є пульт, який знаходиться в квартирі, тому я був залежний від того, чи є хтось вдома. Я міг виїхати на платформу, але рука в хаті не лишиться. Інколи мене підіймав брат, але таким чином тільки один з нас міг виїхати з квартири. Два місяці я шукав електрика», – розповів він.
«В мене є пульт вдома. Я під’їжджаю до дверей, відчиняю двері, опускаю підйомник, відкриваю платформу, заїжджаю, натискаю кнопку і підіймаюся догори», – Іван пояснив, як працює електричний пандус.
Уся конструкція, за словами Івана Кривуна, обійшлася приблизно у 12 тис. грн. Раніше Іван знайшов в інтернеті підйомник канадського виробництва, який коштує $3300. Але після того, як почали збирати кошти, знайшовся майстер із Львівщини, який оглянув сходову клітку, зробив заміри та погодився сконструювати пандус самостійно і значно дешевше.
«Я дуже вдячний майстру Тарасу, який це все зварив, електрику Вадиму та майстру Михайлу, який збудував бетонний хідник. Прізвищ не пам’ятаю, я їх називав на ім’я», – розповів він.
Тепер брати можуть у будь-який час самостійно виїхати на вулицю.
«У мене брат був білий-білий, але вже потроху починає засмагати. Я вважаю, що це велика перемога», – каже чоловік.
Іван любить фотографувати. Він розповів про своє захоплення, яке раніше було недоступним.
«Я маю з собою книжку, фотоапарат. Трохи вчуся фотографувати. Поки не можу сказати, що дуже успішний, але це мені подобається. Люблю фотографувати, коли людина йде, щось собі думає, усміхається», – каже він.
Показує фотографії свого брата, мами, перехожих на вулиці. Каже, що навіть був у ботанічному саду в парку «Погулянка».
Розповів, що цього тижня провів експеримент – спробував дістатися на візку від дому до найближчого магазину та аптеки. Звісно, каже, всередину закладів самому дістатися складно, але перехожі допомогли.
На завершення розмови Іван Кривун із усмішкою на обличчі попросив нагадати, що дякує усім, хто долучився до того, щоб він зміг виходити на вулицю. «Не забудь подякувати всім, хто долучився. Мені дуже приємно», – сказав чоловік на прощання.