Братів Клюєвих позбавили можливості отримувати надприбуток з сонячних електростанцій

Верховна рада ухвалила законопроект про «зелений тариф»

18:49, 4 червня 2015

У четвер, 4 червня, Верховна рада ухвалила законопроект №2010-д, який позбавляє братів Клюєвих можливості щоденно отримувати ₴8 млн надприбутку з сонячних електростанцій.

Про це повідомляє прес-служба партії «Об'єднання «Самопоміч».

Як зазначається, за відповідне рішення проголосувало 284 народних депутати.

Депутат фракції «Самопоміч» Лев Підлісецький під час розгляду закону заявив, що представники «Опозиційного блоку» назвали цей законопроект технічним, але уся «технічність» полягає в тому, що після набрання чинності закону Клюєви не зможуть отримувати понад ₴8 млн на день за рахунок завищених тарифів на сонячну енергетику.

У «Самопомочі» зазначили, що ухвалення цього закону створює конкурентні умови на ринку енергетики, позбавляючи преференцій окремі компанії.

Крім того, на думку депутатів фракції, це є черговим кроком по «деклюєвізації» країни.

«Вчора ми проголосували за позбавлення Сергія Клюєва недоторканності, сьогодні позбавили можливості отримувати надприбутки з сонячних електростанцій», - резюмував Підлісецький.

Нагадаємо, вчора повідомлялося, що депутат фракції «Народний Фронт» Микола Мартиненко прогнозував підтримку парламентом зменшення «зеленого тарифу» із сонячної енергії вже на цьому тижні.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин заявив у парламенті, що завдяки прийняттю законопроекту з'явиться можливість наповнити енергоринок, залучаючи до кінця року ₴1 млрд.

Законом також скасовується правило «місцевої складової». Замість нього вводиться стимулюючий коефіцієнт, що застосовується до «зеленого тарифу» при використанні вітчизняного обладнання, у розмірі 5% (локалізація 30%), або 10% (локалізація 50%).

Крім того, виключається норма, згідно з якою НКРЕКУ повинна передбачати в інвестпрограмах обленерго кошти на підключення електростанцій на поновлюваних джерелах енергії до мереж.

Закон також дозволяє домогосподарствам встановлювати не тільки сонячні, але й вітрові установки потужністю до 30 кВт (зараз – до 10 кВт) з продажем надлишку виробленої енергії на ринку.

Крім цього «зелений тариф» вводиться і для електростанцій на геотермальних джерелах.