Британія повинна залишитися в реформованому ЄС, - Меркель

08:20, 30 травня 2015

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що не виключає реформ Євросоюзу і буде «конструктивним партнером» Британії у проведенні цих реформ.

Після переговорів із британським прем'єром Девідом Кемероном, вона сказала, що, на її думку, Британія повинна залишатися в ЄС, повідомляє ВВС.

За словами канцлера, Німеччина та інші країни ЄС мають «червоні лінії», за які не можна виходити, - такі, як принцип свободи пересування.

Водночас вона висловила надію, що вимоги Британії можна буде врахувати, наскільки це можливо.

Девід Кемерон, у свою чергу, сказав, що простого рішення у питанні реформування ЄС немає, але «було б бажання, а шлях знайдеться».

Як відомо, цього тижня Девід Кемерон вирушив у тур Європою, намагаючись заручитися підтримкою для змін, які він ініціює в союзі перед тим, як у Британії відбудеться референдум про членство в ЄС.

Він закликав своїх європейських колег бути «гнучкими та творчими».

Вранці у п'ятницю, 29 травня, він відвідав Польщу, у четвер - був у Нідерландах і Франції.

Британський прем'єр не назвав подробиць свого плану реформування ЄС, але серед них можуть бути заходи, які б обмежили доступ мігрантів з інших країн ЄС до соціальної допомоги.

Великобританія також хоче гарантій для лондонського Сіті в разі глибшої інтеграції єврозони і права для Британії не брати участі в жодних спробах зробити ЄС ще більш інтегрованим союзом.

Ангела Меркель раніше заявляла, що хоче, аби Британія була в «сильній та успішній Європі» і наголосила на важливості засад вільного пересування.

У Польщі, британський прем'єр зустрчався з прем'єр-міністром Євою Копач.

Перед візитом Кемерона польський міністр з європейських справ Рафал Тшасковський сказав ВВС, що внести будь-які зміни в угоду дуже важко. За його словами, якщо кожна країна приходитиме зі своїм «списком покупок», аби змінити засади Європейського Союзу, це буде кінцем європейської конструкції.

У Франції, під час переговорів із президентом Франсуа Олландом, прем'єр-міністр Британії сказав, що є зміни, які лідери країн ЄС можуть зробити, і принести користь не лише Британії, але і решті Європи.

Європейська поїздка Девіда Кемерона збіглася у часі із публікацією законопроекту про референдум щодо ЄС, який планується наприкінці 2017 року.

Виборцям можуть запропонувати відповісти на питання: «Чи має Велика Британія залишатися членом Європейського Союзу?»