Для спостереження за дикими тваринами інженери створюють спеціальних роботів, замаскованих під тих звірів, до яких дуже непросто підібратися.
Про це повідомляється на америкакнському освітньому каналі PBS.
Як зазначається, роботів-шпигунів створюють максимально правдоподібними, щоб дикі тварини не запідозрили підміни і не втекли від камери, схованої в очах ляльки. Фахівці з виготовлення таких механізмів ретельно вивчають поведінку і моторику тварин в природних умовах. Це робиться з метою максимально точного відтворення рухів, якими наділяють робота.
На каналі телепередачі PBS опубліковане невелике відео, в якому продюсер програми Spy in the Wild Філіп Дальтон розповів своїм глядачам про роботів інженера Джона Нолана.
Отримані в результаті роботи-тварини вміють приймати різні пози, рухатися і навіть імітувати звуки інших звірят.
Виробництвом роботів зайнялися фахівці політехнічного університету Луїзіани з кафедри робототехніки. Щоб домогтися більшої схожості, зовнішність штучних тварин відтворювали дуже ретельно. Рухливість і гнучкість механічного скелета забезпечують шарніри і мініатюрні електроприводи, а тіла роботів зроблені з синтетичного водонепроникного матеріалу. Тепер електронні тварини можуть плавно і дуже реалістично рухатися і шпигувати за своїми «родичами» з плоті і крові, не викликаючи при цьому підозр.
Також зазначають, що такі роботи управляються дистанційно з відстані до 500 метрів.