Всесвітньо відомий хірург-уролог з університетської дитячої клініки у Лондоні три дні безкоштовно оперував дітей у львівській обласній лікарні ОХМАТДИТ. А водночас і ділився європейським досвідом з нашими лікарями. Операції відбулись на лапароскопічному обладнанні.
Професор Абрахам Черіан спеціалізується саме на ендоскопічних втручаннях. До ОХМАТДИТу прибув на запрошення благодійного фонду «Я не один». Серед патологій, які оперував у Львові, були дуже складні випадки.
«До прикладу, була операція, яка тривала понад вісім годин. І це була операція, яку можна виконати один раз у житті. Але мій приїзд сюди – не тільки для того, щоб навчити і оперувати. Я також упродовж цього перебування тут багато чого навчився. І я отримав дуже багато нових друзів», – наголосив професор.
Усі операції за його участю транслювали онлайн. Побачити їх і обговорити могли кілька десятків лікарів, які зумисне для цього з’їхались з різних міст України.
«Обговорення перед кожною операцією, намічався план оперативного втручання, яке бачення професора порівняно з нашими підходами. Під час операції, яка транслювалась онлайн, також було спілкування, ми могли задавати питання і отримувати відповіді», – розповів учасник семінару, завідувач хірургічного відділення Луцької обласної дитячої лікарні Володимир Селюк.
Серед львівських пацієнтів британського професора – також і хлопчик, якому врятували нирку. За нашими методиками її би просто видалили.
«Я такої аномалії не бачив ніколи. В нас в лікарні не було таких пацієнтів. Навіть англійський професор сказав, що він також ніколи такого не бачив. Три години робилася операція лапароскопічно і вже, коли був поставлений остаточний діагноз, було прийнято рішення, що лапароскопічно ми цієї операції не зробимо. Ми якісно її не зробимо, щоб зберегти нирку. Відповідно ми перейшли на відкриту операцію. І чотири години продовжували її виконувати», – зазначив головний дитячий уролог Львівщини Андрій Поцюрко.
Понад сорок проконсультованих дітей і сім операцій – такий внесок британського професора за три дні перебування.
«Із тими діагнозами, з тими станами, які діти мали, зазвичай для таких операцій їдуть за кордон. Так як ми не можемо отримати належних знань тут в Україні такого рівня, то допомагають наші колеги. І я вважаю, що краще запросити фахівця сюди. Так ми допоможемо набагато більшій кількості дітей, ніж збирати адресну допомогу і відправляти пацієнтів за кордон», – переконаний керівник центру малоінвазивної хірургії лікарні ОХМАТДИТ та водночас очільник благодійного фонду «Я не один» Андрій Дворакевич.
Кожна із семи операцій, проведених цього разу в ОХМАТДИТі, у Європі коштувала б десятки тисяч євро.