На Львівщині дуже швидко поширюється мутований штам британського коронавірусу. Захворювання може проходити важко як у літніх, так і молодих людей.
Про це на брифінгу в ЛОДА 23 березня повідомила головна пульмонологиня Львівщини Надія Рудницька.
«Сьогодні маємо справу з мутованим штамом британського коронавірусу, який дуже швидко поширюється. Уражає всі групи людей – і молодого віку, і літніх. До того ж, перебіг може бути тяжкий незалежно від віку. Надалі більш уразливими залишаються ті групи пацієнтів, які мають супутню патологію: цукровий діабет, хронічні легеневі захворювання, гіпертонічну хворобу, аутоімунні захворювання, онкологічні, а ткож ті пацієнти, які отримують імунносупресивну терапію», – розповіла Надія Рудницька, повідомляє прес-служба ЛОДА.
За її словами, новий штам коронавірусу дає негативну динаміку на 6-7-й день. Сьогодні є ефективні швидкі тести, які відрізняються від тих, що були на початку, і якщо вони показують позитивний результат, то таких людей скеровують на ПЛР-тестування і рентгенологічне обстеження. Але це варто робити не раніше, ніж на п’ятий день.
Якщо людина отримала позитивний результат, головна пульмонологиня радить пройти такі обстеження:
- аналіз крові з лейкоцитарною формулою (аби визначити, переважає вірусний компонент чи бактерійний. Це дасть змогу вирішити застосовувати антибактеріальні препарати чи ні);
- обстеження, щоб визначити, чи є у пацієнта схильність до тромбозу легеневої артерії
- обстеження на реактивний білок.
Якщо температура не падає при вживанні жарознижуючих препаратів і піднімається через три години, тоді негайно треба телефонувати до свого сімейного лікаря для того, щоб дообстежитися і бути госпіталізованим.
«Носіння масок, безпечна дистанція, особиста гігієна – це є запорука того, що ми не будемо розповсюджувати цей вірус і швидше зможемо побороти цю третю хвилю коронавірусу», – наголосила Надія Рудницька.
Нагадаємо, за минулу добу у лабораторних центрах провели 2210 ПЛР-тестувань і отримали 995 позитивних результатів. Були дні, коли кількість хворих, у яких підтверджували ковід, сягала понад 1000 випадків за добу. Таких високих показників захворюваності у попередні дві хвилі на Львівщині не було.
Львівщина може потрапити у так звану «червону зону». Про це повідомив директор департаменту охорони здоров'я ЛОДА Орест Чемерис.
«Станом на сьогодні на ранок Львівщина, згідно з показниками МОЗ, може потрапити в червону зону. Йдеться про три показники – інтенсивний показник виявлення захворюваності; кількість госпіталізованих пацієнтів на 100 тис. населення протягом 7 діб; завантаженість ліжок з киснем. Перші два з цих показників станом на сьогоднішній ранок протягом останніх трьох днів перевищили межу норми», - наголосив Орест Чемерис.