Бронювання військовозобов'язаних працівників: що треба знати

19:18, 4 лютого 2015

У Львові керівники деяких підприємств почали звертатись до військкоматів з проханням надати бронь для їхніх працівників.

«Саме зараз під час проведення мобілізації досить активізувалися прохання різних організацій про проведення бронювання їхніх військовозобов'язаних працівників. Але хочу пояснити, що бронювання проводиться тільки в мирний період. Тобто всі особи, які не були заброньовані в мирний період, під час мобілізації заброньовані бути не можуть», - наголосив заступник голови Львівської облдержадміністрації Володимир Харчук.

За його словами, претендувати на військову бронь можуть різні підприємства (як державні, так і приватні), але тільки ті, що мають особливі мобілізаційні завдання, важливі як для армії, так і для цивільного населення. Йдеться, наприклад, про виробництво спеціальних засобів захисту, продуктів харчування, одягу, військової амуніції, тощо.

Водночас, бронь передбачають і деякі посади. У Львівській обласній адміністрації із 700 працівників військове бронювання має 39 осіб - серед них і голова області та його заступники. 

А щодо бронювання - навіть під час мобілізації є винятки. Про це розповів під час прес-конференції головний спеціаліст відділу обліково-мобілізаційної роботи Львівського облвійськкомату Валерій Магаляс. 

«Бувають випадки, коли людина змінила професію і її потрібно забронювати. Або працівник міг бути раніше заброньований, а тепер перейшов на іншу посаду. Така людина буде підлягати розбронюванню у військовому комісаріаті В інших випадках бронювання під час мобілізації не надається», - зазначив Магаляс.

Водночас, у військкоматах запевняють: незаброньованих львів'ян мобілізовують так, аби з одного підприємства не забрати одразу усіх працівників. А повістки у цю хвилю мобілізації приносять не лише додому, а й на роботу. У цьому немає жодного порушення закону, запевнив Магаляс.

На Львівщині повістки вже отримали 70% людей, які підлягають мобілізації.