Бронза не блищить

Нідерланди легко відібрали у Бразилії бронзову медаль мундіалю

01:45, 13 липня 2014

Матч за третє місце під час ЧС-2014 у Бразилії не обіцяв напруженої та мотиваційної гри. Збірна Нідерландів, яка лише у серії пенальті поступилася команді Аргентини, втратила шанс здобути головний трофей чемпіонату. Голландці їхали до Бразилії за золотом і боротьба за бронзу вже нічого для «тюльпанів» не вирішувала.

Для збірної Бразилії цей матч, якби він завершився на користь господарів мундіалю, міг стати матчем престижу, - немов останній гол на останніх секундах, який, однак, вже нічого не вирішує. Проте бразильці не зуміли завершити домашній чемпіонат нехай і не вирішальною, однак перемогою, і поступились голландцям 3:0.

Після розгромного програшу у матчі з Німеччиною, коли збірна Бразилії програла 7:1, здавалося, що підопічні Луіса Феліпе Сколарі ще не скоро вийдуть на поле захищати кольори рідного стягу. Однак регламент ФІФА зобов'язував і матч за право стати бронзовим призером повинен був відбутися, якби суперникам не було тяжко виходити на поле після поразок у півфіналах.

До слова, чотири роки тому, під час проведення чемпіонату світу з футболу у ПАР, бразильці теж поступилися збірній Нідерландів. Тоді у чвертьфіналі команда Бразилії програла голландцям з рахунком 2:1. Востаннє команди грали між собою у 2011 році, завершивши поєдинок нічиєю.

Розгром на прощання

Арбітр ще не встиг повідомити присутніх про початок гри, як бразильці зуміли заробити пенальті - Тіаго Сілва у штрафному грубо зупинив Ар'єна Роббена. На 3 хвилині зустрічі Робін ван Персі виводить Нідерланди вперед, пробивши точно під перекладину воріт Жуліо Сезара, - 0:1.

Здавалося, що бразильці нічого не навчилися після розгромного матчу з Німеччиною і продовжували помилятися. Тому другий гол у ворота господарів не забарився - на 17 хвилині Блінд підхопив м'яч після невдалого викидання головою від Давида Луїса і вдарив під перекладину - 0:2.

У другому таймі бразильці не змогли нічого протиставити подвійній перевазі голландців на табло. Складалося враження, що їх ніби влаштовував результат. Можливо, футболісти досі не змогли оговтатися після наймасштабнішого у своїй історії програшу, можливо, так і не зуміли заграти без головної зірки збірної, Неймара. Однак усі можливо перекривав результат на табло, який свідчив про ще одну поразку господарів чемпіонату.

Голландці навіть не намагалися нав'язати гру і продовжували грати в обороні. Атакувати ворота Сіллессена пробував навіть центрбек Давід Луіс, який прагнув хоча б мінімальної реабілітації за програш у півфіналі. Однау ні ці, ні інші обставини сьогодні не зіграли на руку бразильцям.

Вже у додатковий час Жуліо Сезар пропустив третій гол - після передачі Роббена на Янмаата м'яч потрапляє до Вейналдума, який ставить фінальну крапку у зустрічі за бронзу мундіалю - 0:3.

Збірна Нідерландів повертається додому з бронзовими нагородами на борту. Перед матчем головний наставник голландців, Луї Ван Гал, сказав, що це найменше, що можуть взяти з собою гравці збірної Нідерландів, які під час виступів на мундіалі в Бразилії продемонстрували високу мотивацію і дійсно хорошу гру.

***

Нагадаємо, що за право відвезти Кубок світу додому боротимуться національні команди Німеччини та Аргентини. Двобій відбудеться 13 липня на знаменитому стадіоні «Маракана» у Ріо-де-Жанейро.