Вони ще не пройшли атестації, але вже зайнялися новою роботою. Вже півтора тижня поліцейські працюють за новими правилами у районах Львівщини. Окрім нових вимог та додаткової роботи, копів залишили без технічного забезпечення.
На Турківщині, регіоні, де 90 відсотків усієї поверхні займають гори, правоохоронці тепер теж працюють за новою реформою. О 10:00 у патрульної машини починається робочий день. Впродовж 12 годин поліцейські Ігор та Михайло будуть їздити по нелегких дорогах Турківщини. Протяжність маршруту – 80 кілометрів. Один цикл вони проїздять за 4 години.
«Ми їдемо на так звану боринську зону. Там взагалі бездоріжжя, що в принципі характерно для нашого регіону», – розповідає поліцейський Ігор Яворський.
Пан Ігор чи не єдиний хто отримав нову форму, його напарник пан Михайло ще у старій. Обидва полісмени натішитися не можуть своїм новеньким «Рено Дастер». Він проїжджає майже всюди. До прикладу, старий навісний міст через річку Стрий на Турківщині довелося таки переїжджати – все закінчилося благополучно. Але пан Михайло розповідає, як 3 роки тому їхав на виклик власною автівкою, аби оперативно дістатися до місця. І, проїжджаючи цей міст, застряг.
«Ну на перший погляд, міст був в нормальному стані, а я додав швидкість, він захитався і дошки провалилися. Машина бампером дошки відсунула, а я висів тут на дротах», – розповів поліцейський Михайло.
Полісмени Михайло і Ігор охороняють спокій горян вже більше 10 років. Реформою безмежно втішені, адже вона дала змогу більше відпочивати і бувати вдома. Але роботи також додалося – тієї, яку колись виконували дільничні. Тож тепер їм доводиться навідувати у непролазні хащі гір частіше.
«Пішки ми не здолаємо: надто важко, але ми все одно ходимо. Хоча не піший патруль, а от квадроцикли була б хороша ідея», – зізнається Ігор Яворський.
Та на квадроцикли грошей у МВС немає, тож місити болото поліцейським доведеться ще довго. І щонайменше раз в тиждень навідуватися на хутір Тростянець для патрулювання і для відвідин раніше судимого. Мешканці хутора про нову поліцію знають, адже має вона поки що старі обличчя, втім, кажуть, довіряють більше.
«На мою думку, що будуть довіряти люди, я так думаю, ну я довіряю. Як щось треба, ми звертаємося і довіряємо», – запевнила мешканка хутора Мар’яна.
На хуторі поліція проводила превентивні заходи 30 хвилин, а до потрібної хати йшли 40 хвилин. А за нормами вони на виклик мають доїхати не пізніше ніж за 20 хвилин. А ще повинні мати камери, фіксатори швидкості, GPS-навігатор і хоча би планшет. Усього цього у них немає. І, як зізнавалися керівники поліції, навряд чи скоро буде. Тобто їхня робота з новими реформами виконуватиметься по-старому.
Нагадаємо, у Львівській області від 11 лютого працюють 74 групи реагування патрульної поліції. Вони оперативно прибуватимуть на виклики та виконуватимуть такі ж функції, що і патрульні поліцейські в обласних центрах. Загалом у групах реагування на Львівщині працюватимуть 592 поліцейських.