Будівлю під трамвайну розв’язку хочуть викупити за 1,7 млн грн

15:20, 19 вересня 2012

Директор підприємства, яке є власником об’єкта по вул. Шевченка, 1, який Львівська міська рада хоче вилучити для будівництва трамвайного кільця між вулицями Шевченка і Городоцькою, вимагає рівноцінний об’єкт натомість.

Про це директор підприємства, Уляна Стахура, заявила на прес-конференції 19 вересня. За її словами, власник підприємства, українець із Канади, купив цей об’єкт площею 268,8 кв м 1996 року за 200 тис. грн. Відтоді вкладено значні кошти в його ремонт, і сьогодні там збудовано офісний центр. Щоправда, на уточнююче запитання Уляна Стахура повідомила, що наразі жодне підприємство офісів у приміщенні не знімає, а працюють там лише охоронці та секретар.

Вона наголосила, що Львівська міська рада пропонувала в обмін за відчуження об’єкта низку земельних ділянок, однак усі вони були чимось обтяжені, і використовувати їх було неможливо. За словами Уляни Стахури, вона розуміє, що місту потрібна трамвайна розв’язка, і готова піти міськраді назустріч, але хоче отримати  за об’єкт не земельну ділянку чи гроші, а власне рівноцінний об’єкт. «Наше місто – європейське, і ми хочемо, щоб до нас ставились по-європейськи», - зазначила вона.

Також Уляна Стахура зазначила, що поблизу об’єкта, де збираються будувати трамвайну розв’язку, знаходиться бомбосховище та водосховище, тому, на її думку, краще було б проводити розв’язку вище по вул. Шевченка, біля військової частини.

Своєю чергою, начальник юридичного відділу Львівської міської ради Гелена Пайонкевич у коментарі для ZAXID.NETпояснила, що неможливо обміняти об’єкт на об’єкт. «Рівноцінне приміщення ми йому не можемо надати в обмін, тому що в Господарському кодексі дуже чітко записано, що є заборона на обмін об’єктів нерухомого майна, які належать до державної і комунальної власності», - зазначила вона.

Окрім того, Гелена Пайонкевич пояснила, що на сесії Львівської міської ради 20 вересня розглядатиметься питання про виділення близько 1,7 млн грн на відчуження майна для будівництва трамвайного кільця. Вона підтвердила, що наразі ще тривають судові розгляди у цій справі, і якщо суд вирішить, що об’єкт не можна відчужувати, то ці кошти буде спрямовано на щось інше.

Загальну ситуацію Гелена Пайонкевич прокоментувала так: «У деяких випадках суспільні потреби переважають… Це – примусове відчуження приватного майна для суспільних потреб. Будівництво розв’язки і його позитивний ефект буде значно переважати задоволення потреб одного власника майна».

Нагадаємо, плани збудувати нову транспортну розв’язку в районі перетину вулиць Городоцької та Шевченка у Львові озвучувалися ще минулого року. Депутати погодили викуп об’єкта з цією метою на початку березня цього року.