Будувати мрії

«Мій дім — моя фортеця» — це англійське прислів’я, певно, найбільш влучно відображає прагнення кожної людини мати домівку, де панує благополуччя та затишок

16:55, 25 січня 2016

Мати власне комфортне житло — мрія мільйонів українців, але часто вона видається нездійсненною або ж покладені надії не виправдовуються. На сьогодні в Україні існує корпорація, яка здатна втілити цю мрію в життя і зробити її затишною реальністю. Йдеться про будівельну компанію Ріел, яка за 12 років своєї діяльності стала лідером на ринку нерухомості України.

Ми мали нагоду поспілкуватися з президентом корпорації Ріел Ростиславом Мельником та докладно ознайомитися з тенденціями сучасного будівництва в Україні.

Фото: Іван Покривка

Пане Ростиславе, почнемо з болючого питання. У 2008 році під час кризи багато людей, які зважились на купівлю квартири в новобудові, залишилися без обіцяного житла. Його просто недобудували у зв’язку з браком фінансування. Як уникнути такої ситуації сьогодні та обрати надійного забудовника?

Цього року за підтримки Всеукраїнської громадської організації «Союз споживачів України» наша компанія презентувала цілий проект, присвячений цій темі, під назвою «Як купувати житло, а не проблеми». У ньому ми доступно та докладно розповіли про те, яким чином відбувається фінансування будівництва та як уникнути подібних історій. Зрозуміло, що для того, аби бути впевненим, що компанія-забудовник виконає взяті на себе зобов’язання, необхідно знати механізм, за яким працює ця компанія. Варто розуміти як процедуру фінансування, так і процес самого будівництва.

Щоб бути впевненим у компанії-забудовнику варто серйозно підійти до його вибору. Зважати на історію його діяльності, динаміку будівництва об’єктів, а також ретельно підійти до спілкування з відділом продажу. Отримати чіткі відповіді на всі запитання, які зацікавлять потенційного покупця квартири. Варто поцікавитися, які плани забудовника у напрямку управління нерухомістю (хто керуватиме будинком: власний ЖЕК забудовника чи відповідна компанія, яку він найматиме). Звернути увагу потрібно й на якість та безпеку будівельних матеріалів, які використовуватиме забудовник. Якщо виділити час і ретельно проаналізувати все це, а також ретельно та уважно підійти до процедури укладання договору, покупець зможе уникнути інцидентів, про які ви згадали.

Які чинники впливають на ціну квартири? Та як відрізнити елітну новобудову від звичайної?

Вартість квадратного метра житлової площі складається з декількох частин. По-перше — це земельні витрати. По-друге — передбудівельні роботи, документація, оподаткування; і по-третє — це безпосередньо будівництво (будівельні матеріали та специфіка будинку). Важливо, що будують: десяти- чи п’ятиповерхівку. Бо, наприклад, собівартість квартири в будинку з десятьма поверхами буде меншою, аніж з п’ятьма. Окрім цього, враховуються додаткові витрати, такі, як накладні затрати підприємства, банківські фонди, рекламна кампанія тощо.

Поняття елітного житла у львів’ян, як на мене, дещо стереотипне. Люди вважають елітними будівельні комплекси, які розташовані у центрі міста. Насправді, це не зовсім так. Елітним є житло, для будівництва якого використовують сучасні високоякісні технології, житло, де компанія-забудовник створює максимально комфортні умови, де є хороша інфраструктура.

Які сучасні технології будівництва використовує компанія Ріел та які плануєте впроваджувати надалі?

Як правило, ми здійснюємо будівництво залізобетонного монолітного каркасу, що наповнюється цеглою або газобетоном та утеплюється. Є у нас одна сучасна цікава родзинка — внутрішньоквартирний пилосос. Його перевага в тому, що, на відміну від звичайного пилососу, він антиалергенний. Мікрочастинки пилу не потрапляють назад у квартиру, а викидаються на вулицю, тож у приміщенні завжди буде чисте повітря. Також зараз ми розглядаємо інноваційну віконну технологію. Вона цікава тим, що вікна використовують сонячну енергію для нагріву приміщення.

Нещодавно ви розпочали співпрацю зі спорткомплексом SportLife. Зокрема, один із спортклубів мережі будується зараз на території житлового комплексу Велика Британія? Розкажіть детальніше про мотивацію до такої співпраці.

Наша компанія прагне створити максимально комфортні умови проживання для своїх клієнтів. Ми не просто зводимо будинки і продаємо там квартири, ми творимо інфраструктуру, яка буде зручною та корисною. Це ж чудово — мати прямо біля дому спортклуб з басейном, а не їхати кудись в інший кінець міста й витрачати вдвічі більше часу та сил.

За якими критеріями корпорація Ріел обирає ділянки під забудову?

Ми хочемо створювати великі житлові комплекси. Однак у Львові не так вже й багато місць, де можна це робити. Це спричинено тим, що довгий час забудова у Львові відбувалася досить хаотично й поодиноко, так, що там не розгорнеш масштабного будівництва. Десь на окраїнах є достатньо місця для великих житлових комплексів, на кшталт Британії, однак звідти доведеться довго добиратися до центру. У той же час, якщо говорити про центр міста, то там територія досить рясно забудована. Місця для якісних та масштабних забудов стає у Львові дедалі менше.

У 2014 році компанія стала лауреатом премії Український будівельний Олімп. У чому секрет вашого успіху?

Ми йшли до визнання 12 років. Тяжко працювали над собою, постійно вдосконалювались. А все тому, що ми мали мету, яка, до речі, відображена в нашому слогані — «Від мрії до реальності!» Ми прагнемо зробити визнані світом традиції будівництва українською реальністю. Праця команди професіоналів, постійний пошук нових оптимальних підходів до будівництва та довіра наших клієнтів роблять свою справу та допомагають нам щоразу досягати своєї мети.

Спілкувалась Юлія Лисенко