Бухгалтери України потерпають від багатозначності законодавства

13:52, 16 липня 2008

Українські бухгалтери потребують захисту насамперед від багатозначності законодавства. "Витримати наше законодавство від "а" до "я" і не допустити помилку бухгалтерові буває надто складно", - розповіла 15 липня в переддень професійного свята бухгалтерів в Ужгородському прес-клубі голова Ради Закарпатського територіального відділення Всеукраїнської організації асоціації платників податків України Марта Волощук.

"Щоб бути бухгалтером, треба добре орієнтуватися у законодавчих нововведеннях", - розповіла Голова Закарпатського територіального відділення Всеукраїнської професійної громадської організації "Спілка аудиторів України" Юлія Кілару. За її словами, бухгалтери повинні постійно навчатися, щоб правильно скласти звітність і забезпечити ефективний бухгалтерський облік підприємства чи іншого суб’єкта господарювання. А також володіти навичками планування, фінансування, кредитування, права тощо, знати ставки податків та зборів, які постійно змінюються.

Керівник територіального відділення Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України у Закарпатському регіоні Ярослав Голубка, зазначив, що останні п’ять років в Україні здійснюється реформа бухгалтерського обліку відповідно до стандартів ЄС. Однією з вимог останнього є те, що держава не повинна бути єдиним регуляторним органом бухгалтерського обліку. В розвинених країнах цим займаються професійні бухгалтерські організації. Вони, крім іншого, забезпечують також профспілкову підтримку бухгалтерам. В Україні наразі бухгалтер не має такої підтримки. За словами Я.Голубки, через інтеграцію України у світовий економічний простір перехід національної системи бухгалтерського обліку та складання звітності на міжнародні стандарти є виключно питанням часу. Однією з вимог Міжнародної федерації бухгалтерів ЄС є здобуття спеціальної освіти та сертифікації бухгалтерів. Міжнародна федерація бухгалтерів, до речі, виділяє як окремий статус "професійний бухгалтер".

Начальник відділу масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА в області Єва Мойшевич висловила сподівання, що в Україні невдовзі буде об’єднано податковий і бухгалтерський облік в єдину систему, що спростить спілкування податківців і бухгалтерів.

За словами уповноваженого Деркомпідприємництва в Закарпатській області Маргарити Мощак, українські бухгалтери виконують ту роботу, що на Заході покладена на фінансових директорів.

Нині на Закарпатті понад 30 тисяч бухгалтерів працюють для 11 тисяч юридичних та понад 60 тисяч фізичних осіб-підприємців. Середня зарплата закарпатських бухгалтерів становить від 1200 до 5000 грн.