Одна з найпрестижніших літературних премій у англомовному світі − The Man Booker Prize − оприлюднила список головних претендентів на перемогу в 2014 році.
До нього увійшли письменники з Великобританії, США та Австралії. Серед потенційних володарів Букерівської премії 2014 опинились: Алі Сміт, Річард Фланаган, Джошуа Ферріс, Карен Джой Фаулер, Ніл Мукерджі, Говард Джейкобсон.
Як зазначено на офіційному сайті премії, «судді високо оцінили глибину та діапазон обраних літературних творів».
Номінанти зі короткого списку візьмуть участь у серії публічних заходів за тиждень до оголошення переможці премії, яке відбудеться 14 жовтня 2014 року.
Ентоні Харріус, голова суддівської колегії, розповів: «Ці шість виняткових книг підведуть читача до навколосвітньої подорожі, адже в них зображено минуле і майбутнє Великобританії, Таїланду, Італії, Нью-Йорка, Калькутти. У нас було довге та інтенсивне обговорення перед тим, як скласти цей список. Ми обрали сильні, глибокі книги, які здатні викликати роздуми».
Букерівська премія - найпрестижніша літературна нагорода, що вручається у Великобританії. За 40 років Букерівська премія стала провідною в галузі літератури. Букерівська премія замислювалася як англійський аналог французької Гонкурівської премії. Вперше вручення нагороди відбулося в 1969 році. Тоді лауреат отримував 5 тис. фунтів стерлінгів, пізніше ця сума зросла до 10 тисяч, а потім до 15 і 20 тисяч фунтів.
У 2008 році грошовий еквівалент премії становив 50 тисяч фунтів або 100 тисяч доларів.
Переможець Букерівської премії оголошується в жовтні на спеціальній церемонії.
За всю історію існування Букерівської премії чотири її власника - Вільям Голдінг, Надін Гордімер, Від'ядхар Сураджпрасад Найпол і Джон Кутзеє - стали згодом лауреатами Нобелівської премії з літератури.
У 1999 році Джон Кутзеє став першим письменником, що зумів двічі завоювати премію Букер. Через два роки це досягнення повторив австралійський автор Пітер Керрі. Лідерство за кількістю попадання в короткий список належить британській письменниці Айріс Мердок, її романи шість разів ставали фіналістами Букерівської премії.