Люди піднялися проти спорудження новобудови на місці стадіону «Сільмаш». Аби запобігти передачі території арени у приватні руки, перекрили вулицю Городоцьку та прийшли під Ратушу.
«Я – стадіон Сільмаш» із такими гаслами на сесію міської ради прийшли десятки львів'ян. Серед них і ветеран «Карпат» Ігор Кульчицький. Каже, цей стадіон історичний для Львова. Саме там починали свою історію зелено-білі.
«Навпроти є стадіон гарний «Кінескоп», де займалися діти і тут раптово вони так скоро його забудували. Три будинки 15-поверхові вибудували і я жахнувся. Я побачив, що вони вже техніку приготувили, трактори підігнали і до «Сільмашу». Там така хвіртка є, то техніка вже біля неї. Там чотири з половиною гектари. Два футбольних поля і ще майданчик», – розповідає ветеран ФК «Карпати» Ігор Кульчицький.
Допоки одні пікетували сесійну залу, інші на годину заблокували вулицю Городоцьку. Хоча на самому стадіоні жодних робіт не ведуть. Та вже декілька років місцеві живуть чутками про забудову арени.
«Надійшла інформація, що частина території «Сільмашу» вже переведена під забудову. Ну і зрештою, ми знаємо, що «Сільмаш» належить приватній компанії. Ми просто хочемо випередити ці події ще до того, як тут зруйнують поле, вириють якісь котловани», – розповідає місцева мешканка Ірина Корнай.
«Наші люди і мешканці того району не дадуть тут побудувати ще один жилий массив. Нехай зносять «Сільмаш» і там собі будують», – додає місцевий мешканець пан Ігор.
У Ратуші ж здивовані чутками про забудову стадіону. Кажуть, земля належить містові. Щоправда спортивні споруди мають приватних власників. До того ж декількох. Втім будувати на арені без згоди міської ради не можуть, а змінювати цільового призначення ділянки, мовляв, ніхто і не думав.
«І у виконавчих органів, і в депутатів міської ради, наскільки я розумію, є єдина позиція, не допустити жодної забудови на території існуючого стадіону «Сільмаш». Ми отримали чіткі вказівки забезпечити викуп цього майна для суспільних потреб, передачі його «Спортресурсу» і в подальшому збереження функціонального призначення цього стадіону», – пояснила начальник юридичного управління міста Гелена Пайонкевич.
Міські посадовці вже навіть провели оцінку вартості спорткомплексу. Зійшлися на семи мільйонах гривень. Щоправда власник не погодився на гроші, тому міська рада з ним судиться. Але житлового району без згоди депутатів на стадіоні бути не може. Останні ж на сесії погодили виділення грошей на викуп спортивних споруд.