Буняк ще не знає, як повернути собі крісло мера Львова

13:42, 3 червня 2009

"Мені все одно, що готує Львівська міська рада. Вона може звернутися до Верховного Суду, але, наскільки я пам’ятаю, термін подачі скарги до нього становить 30 днів, а від часу прийняття рішення (Апеляційний адміністративний суд Києва поновив Любомира Буняка на посаді міського голови Львова 30 квітня 2009 року. - ZAXID.NET) вже минуло більше часу. Сьогодні я занесу виконавчий лист у виконавчу службу. Я хочу, щоб восторжествувала правда!" - заявив сьогодні, 3 червня, під час прес-конференції поновлений на посаді міського голови Львова Любомир Буняк.

"27 вересня 2005 року цілком безпідставно депутати Львівської міської ради достроково припинили мої повноваження. Я цілком коректно тоді провів і закрив сесію, без емоцій, без жалю, без якихось там істерик. Я попрощався і пішов, але на прощання сказав, що обов’язково у цей зал повернуся. Свого слова я, як завжди, дотримав, і 27 грудня 2005 року я знову повернувся у сесійний зал Львівської міськради як міський голова - Шевченківський райсуд Києва поновив мене на цій посаді. Але в цей же день таємно від мене і знову цілком безпідставно депутати достроково припинили мої повноваження. Знову ж таки без істерик, коректно від початку до кінця я провів цю сесію, попрощався, але перед тим сказав, що обов’язково ще раз повернуся в сесійний зал. Думаю, і цю обіцянку я виконав. Загалом за цією справою було 5 судів. Тепер Апеляційний адміністративний суд Києва знову поновив мене на посаді міського голови Львова. Є виконавчий лист - відновити мене на посаді негайно", - розповів Любомир Буняк.

За словами Л.Буняка, тоді його підтримав лише один мешканець Львова із 750 тис. населення - екс-нардеп Ігор Шурма.

"Хтось подумав перед тим, як можна залишити місто на півроку без голови? З історії відомо, коли були грабіжницькі війни, коли полководець займав якесь місто, то давав на грабіж своїм воякам добу чи дві, але на півроку ніякий полководець ніяке місто чи країну не дозволяв грабувати!" - сказав Любомир Буняк.

Він наголосив, що хоче виконати рішення суду про своє поновлення на посаді міського голови етично. "Я поставив до відома юридичне управління Львівської міськради, але не зміг поспілкуватися з Андрієм Садовим, оскільки його немає у Львові", - зауважив він, однак не зміг назвати конкретно, яким саме чином він поверне собі мерське крісло у ситуації, коли Львів юридично має двох міських голів: одного - "обраного легітимно на виборах", та іншого - за рішенням суду. Проте пообіцяв, що жодних переворотів та силових методів застосовувати не буде, мовляв, він все звик вирішувати головою.

"Хто має платити за такі експерименти, які проводили депутати Львівської міськради, за ці забавки? Депутати з власної кишені чи громада? Одна поїздка у Київ мені обходилась у 1 000 грн. Не буду ж я їздити у загальному вагоні! Коли мене запрошували до Львова, я мав високооплачувану посаду у Києві, але погодився працювати у Львові, бо це моє місто. За весь час, поки не отримував зарплати у міськраді, я жив за пенсію, також моя дружина має бізнес. Я не крав. Я не олігарх. До речі, моя трудова книжка досі лежить у Львівській міськраді… А хто компенсує мені моральну шкоду?" - обурюється Буняк.

Разом з тим, він зазначив, що гроші ніколи не були для нього на першому місці, однак він очікує на компенсацію зарплати за час вимушеного прогулу від 27 грудня 2005 року до 30 квітня 2009 року. Яка це сума, на думку екс-міського голови, має порахувати бухгалтерія мерії. Також наразі він не визначився із сумою очікуваної моральної компенсації.

"Куди витрачу гроші, які мені буде виплачено? Частину залишу на свої щоденні витрати, частину - на благочинність...", - сказав Буняк. Він, відповідаючи на запитання журналістів, відмовився залишити ці кошти у міському бюджеті, щоб це не було "показово", та й не вся громада, на думку Буняка, на це заслуговує.