Бути чи не бути?

Керівники львівських театрів розповіли про плани на 2017 рік

12:19, 20 лютого 2017

Керівники львівських театрів розповіли про плани на 2017 рік. Усі львівські театри запланували по декілька вистав. Також практично у всіх театрах відбуватимуться ремонтні роботи різного масштабу.

Зрештою, такими є плані театрів є щороку, змінюються лише назви прем’єр. А з нового, що впадає в око, є тісна співпраця між кількома театрами. Наразі вона уже дала глядачам декілька добрих вистав. Цікаво, що буде далі.

Також у новому сезоні найпопулярнішим персонажем стане Гамлет. Постановку трагедії Шекспіра готують відрази дві трупи: театр імені Лесі Українки та «І люди, і ляльки». Глядачі матимуть чудову нагоду порівняти творчі методи двох львівських режисерів.

Художній керівник театру ім. Марії Заньковецької Федір Стригун пообіцяв декілька нових вистав. Зокрема вже 24 лютого відбудеться прем’єра «Труффальдіно з Бергамо» у постановці Богдана Ревкевича. Також протягом 2017 року вийде «Ревізор» у постановці Вадима Сікорського. А до 100-річного ювілею театру Стригун пообіцяв виставу про заньківчан-корифеїв.

Федір Стригун

Проте найбільше художнього керівника театру турбує стан приміщення: «Сьогодні мені соромно за стан приміщення... Нас лякають тим, що закриють театр, але нас це вже і не лякає – просто львів’яни залишаться без нього. Про цю ситуацію я говорю вже 25 років, але нікому це не потрібно», - заявив Федір Стригун. Департамент культури ЛОДА пообіцяв театрові до ювілею нові крісла.

Готується до ремонту і театр імені Леся Курбаса. На приміщення чекає реставрація, від перебігу якої й залежатимуть плани театру, зазначив директор театру Микола Береза. Нагадаємо, курбасівці також активно збирають кошти на лікування свого художнього керівника.

Микола Береза (у центрі)

В.о. директора-художнього керівника Львівського театру ляльок Богдан Пукач розповів, що протягом 2016 року театр активно гастролював у Львівській області, де зіграв 666 вистав. Він розповів про те, що у сільських клубах виступати неможливо, залишається домовлятися зі школами.

Така співпраця заплановано театром і на 2017 рік. Так само має з’явитися чотири вистави. Вже навесні на глядачів чекатимуть «Золоторогий олень» та «Лис Микита».

Помічник художнього керівника Першого театру для дітей та юнацтва Ірина Артем’як розповіла, що в театрі планують відремонтувати фойє та відкрити кафе. Вона наголосила, що стан театрального приміщення не відповідає завданням, які ставить перед собою театр. Вона зазначила, що їх театр є одним із перших, до якого приходять діти. Саме вони стають згодом глядачами інших, «дорослих» театрів.

Щодо творчих планів, то Перший театр планує продовжувати практику запрошення режисерів з інших театрів та навіть з інших міст та розвиток сцени для дорослих.

Однією з очікуваних прем'єр має стати «Аліса у Дивокраї» та проект, про який наразі розповідати публічно у театрі не хочуть.

Микола Павлів, Олексій Кравчук та Ірина Артем’як

Так само таємничий проект є і в планах театру «І люди, і ляльки». Відомо, що він буде спільним із театром імені Леся Курбаса. Про це розповів директор-художній керівник Олексій Кравчук.

Театр планує розвиватися у двох напрямках: ставити і дитячі, і дорослі вистави. Серед останніх в планах - «Гамлет» у постановці Олексія Кравчука. Планують запросити на постановку режисерку з Харкова Оксану Дмитрів.

Також «І люди, і ляльки» знову вирушать на конях селами Львівщини. Такі мандрівки театр здійснював уже два роки поспіль.

Постановку «Гамлета» готують і у театрі імені Лесі Українки. Її здійснює художній керівник Павло Ар’є. Про це розповів директор театру Микола Павлів. Також глядачам варто очікувати на «Блакитну троянду» та «Каллігулу». Над останньою виставою також працює Олексій Кравчук. Також Микола Павлів розповів, що у театрі відбуватимуться ремонтні роботи.

Нагадаємо, 19 лютого у театрі імені Лесі Українки відбулась прем'єра вистави «Том на фермі» у постановці Павла Ар’є. Перша в Україні постановка п’єсою відомого канадця, сценариста і письменника Мішеля Марка Бушара є спільним проектом «Дикого театру» (Київ), Львівського драматичного театру імені Лесі Українки та «Мистецького Арсеналу». Вистава-копродукція репрезентується одразу в двох містах України: Києві і Львові. Наступного разу у Львові її зіграють 24 лютого.

Фото: прес-служба ЛОДА