Бути чи не бути відкритому басейну «Динамо»?

16:28, 29 вересня 2016

Однією з найбільших проблем спорту в Україні залишається відсутність якісної тренувальної бази для багатьох видів спорту. Більшість спорткомплексів  збудували ще за радянських часів, тому сьогодні вони не відповідають світовим стандартам. На це є дві причини: перша – більшість з них не бачили ремонту з тих самих часів, коли вони були збудовані, друга – весь цивілізований світ давно змінив стандарти для своїх тренувально-спортивних баз.

У зв’язку з цим постає логічне запитання: який вихід з ситуації, що склалась в умовах війни та постійного браку коштів?

Думаю, вихід слід шукати в раціональному і прозорому розподілі та використанні тих ресурсів, які в нас є на даний момент, застосуванні сучасних енергозберігаючих технологій при будівництві нових та реконструкції існуючих спортивних комплексів. А також в створенні бази для надання платних послуг та використанні тих самих спорткомплексів для різних комерційних заходів. Вирішення цих питань в комплексі дасть змогу зменшити навантаження на бюджет, а в перспективі – можливість отримувати прибуток!

Маємо яскравий приклад – відкритий басейн «Динамо», що на вул. Стуса, 4. Ще 10 років тому це було одним з кращих місць для відпочинку та тренувань, та сьогодні басейн швидше нагадує руїни. Можна дуже довго обговорювати причини руйнації комплексу, але все-таки краще шукати шляхи його збереження та відновлення. Тоді басейн зможе приймати тисячі львів’ян, а не перетворитися на землю під багатоповерхівки.

На щастя, перші кроки в вирішенні цього питання вже зроблено! Завдяки активній позиції народного депутата Любомира Зубача, першого заступника голови облради Парасковії Дворянин, а також активістів громадських організацій «Еволюція суспільства» та «Green Family» вдалося зупинити перспективу забудови частини території басейну «Динамо» житлом.  Більше того, вже існує сучасний проект реконструкції цього об’єкту зі збереженням його основного цільового призначення та відновлення рекреаційної зони для громади міста та області.

Згідно цього проекту реконструкція басейну буде відбуватись в три етапи.

Перший – повна реконструкція чаш басейну. На місці колишніх трьох з’являться п’ять нових, при будівництві яких використовуватимуться новітні енергозберігаючі та фільтраційні технології. Також пройде реконструкція трибун та допоміжних приміщень: роздягалок, душових, сауни. Цікаво, що згідно проекту під басейнами планується створення паркінгу на 194 автомобіля.

Другий етап – повна реконструкція адміністративної будівлі басейну та в створенні на її місці багатоповерхового комплексу з спортивними залами, готелем, офісними приміщеннями, а також реконструкція залу боротьби та боксу.

Третій етап – створення відкритих термальних басейнів. Для тих, хто ще не знає, на території басейну «Динамо»  є джерела з термальними водами, якість яких нічим не гірша ніж в різних курортах за кордоном.

Звичайно, до проекту можна поставитися скептично, мовляв, в нашій країні розробляється багато, але втілюється мало. На жаль, не можу з цим не погодитись, але разом з тим знаю, що досягти змін можна лише спільними зусиллями та реальними діями. Як воно буде в реальності покаже час, але чим більше громадських активістів, небайдужих депутатів та чиновників долучиться до вирішення цього питання, а також публічно контролюватиме розподіл коштів і хід робіт під час його реалізації, тим більше шансів для мешканців міста Львова та області отримати чудовий спортивно-рекреаційний об’єкт, який стане окрасою нашого міста!