У вівторок, 7 листопада, виконавчий комітет Львівської міськради затвердив основні показники загального та спеціального фондів міського бюджету на 2018 рік. На основі цих показників буде розроблений та прийнятий бюджет, який, за попередніми розрахунками, становитиме 6,8 млрд грн, що на 10% менше бюджету-2017.
«Ми врахували заробітну плату, енергоносії, медикаменти, харчування, інші видатки. Цього буде достатньо для існування у наступному році, ми будемо жити не гірше, ніж у 2017 році», – сказав директор департаменту фінансової політики ЛМР Олег Іщук.
Разом з тим, за його словами, уряд намагається перекласти частину видатків державного бюджету на місцеві бюджети. «Намагання перекласти проблеми виконання державного бюджету на органи місцевого самоврядування зараз зростає величезними темпами. На нас хочуть перекинути всі пільги по житлово-комунальному господарству – це 140 млн грн. На нас хочуть залишити пільги на перевезення у громадському транспорті – це 240 млн грн. У нас хочуть забрати так звану реверсну дотацію – це 190 млн грн. Усі ці загрози для нас дуже серйозні», – сказав він.
Відтак, згідно з попередніми розрахунками, бюджет Львова у 2018 році становитиме 6,8 млрд грн. «Зараз це менше, ніж 2017 року, бо в бюджеті не врахована субвенція з держбюджету на соцзахист. Якщо її додати, то вийдемо на бюджет у 8,8 млрд грн», – пояснив Іщук.
Разом з тим, бюджет розвитку Львова імовірно буде меншим, ніж у 2017 році. За словами Іщука, 300 млн грн міськрада має віддати ЛОДА на вивезення ТПВ. Також 401 млн грн з бюджету розвитку підуть на виплату кредитів. «Відтак, до розподілу в бюджеті розвитку лишаються 831 млн грн. Після затвердження бюджету будемо працювати над видатками бюджету розвитку», – додав директор департаменту фінансової політики.
Додамо, що наразі виконком ЛМР затвердив лише попередні показники бюджету. Після цього департамент фінансів спільно з депутатськими комісіями напрацює проект бюджету, який винесуть на розгляд депутатів під час засідання сесії 16 листопада.
Крім того, протягом року бюджет може збільшуватись внаслідок перевиконання надходжень. Наприклад, на момент затвердежння бюджет Львова-2017 становив 5,7 млрд грн, але протягом року він зріс до 7,6 млн грн.