Бюджет розвитку міста змусив львівських депутатів сперечатись

20:47, 11 лютого 2016

Депутати міськради сьогодні, 11 лютого, приймали бюджет розвитку Львова на 2016 рік, та попри це чимало сперечались.

Позиція найчисельнішої фракції у Ратуші – «Самопомочі» – була однозначною: бюджет розвитку треба прийняти, бо із ним в місті забезпечать усе, як соціальні та культурні галузі, так і ремонти будівель і доріг.

«Ми вважаємо цей бюджет добрим, бо члени нашої фракції багато працювали над ним у депутатських комісіях. За показниками, які ми маємо нині, варто акцентувати, що цей рік – це є рік дошкілля. Бо маємо запустити у Львові цього року 44 додаткові групи у дитсадках. Це означає, що будуть відновлені будівлі, у яких колись дитсадки закрили і віддали ті приміщення в оренду. Також це рік спорту, тому що велика цифра йде на розвиток спорту, зокрема у школах . Рік культури, тому що ми говоримо, що ми столиця культури України, на це виділяємо коштів у п’ять разів більше, ніж минулоріч. Загалом йдеться також про оновлення інфраструктури, найважливіше, напевно, – про оновлення громадського транспорту», – наголосив голова фракції «Самопомочі» Андрій Шевців.

А от найменша у міськраді депутатська фракція була проти. Українська Галицька партія за бюджет розвитку не голосувала.

«Тому що, на нашу думку, цей бюджет є недостатньо збалансований. Там витрати на усю соціальну сферу є в рази, в десятки разів менші, ніж витрати на дорожню інфраструктуру. І тому наше бажання, щоби місто все ж більше інвестувало в людину, а не в бетон. Тобто в освіту, медицину, соціальний захист і в культуру», – пояснив голова фракції Української Галицької партії Тарас Чолій.

Опонентами Української Галицької партії у міськраді стала фракція «Громадянської позиції». Їхня відповідь, хоч і виважена, проте категорична.

«Це повна нісенітниця і повний популізм стовідсотковий. Ми живемо в місті, в якому інфраструктура у критичному стані. Коли ми говоримо, що в місті сморід, ті ж таки депутати, які говорять «ой, як смердить», повинні розуміти, що боротьба зі смородом дорого коштує. І коли ми говоримо, що у Львові досі є неканалізовані вулиці з ґрунтовими дорогами, то теза «давайте повернемось від доріг до людей» є абсолютною нісенітницею, бо тими дорогами ходять люди врешті-решт», – апелював голова фракції «Громадянської позиції» Юрій Кужелюк.

Та все ж бюджетні дебати у сесійній залі не затягнулись і 42 голоси "за" справу вирішили.

«Звичайно, що дебати є і вони будуть завжди, але мені приємно, що ми сьогодні консолідовано проголосували і завтра можемо стартувати. Нам треба максимально прозоро провести тендерні процедури, визначити переможців і взятися до виконання робіт», – підсумував міський голова Львова Андрій Садовий.

Саме те, що бюджет розвитку Львова прийняли зараз, а не навесні, більшість обранців міськради і вважає його найголовнішою перевагою.