Міністерством освіти України затверджено та застосовано формульний розрахунок освітньої субвенції для територіальних громад. Цей розрахунок є вкрай недосконалим і у випадку внесення пропонованих змін призведе до заборгованості по заробітній платі педагогічним працівникам та значної соціальної напруги в багатьох територіальних громадах України, зокрема до них належать територіальні громади мого мажоритарного округу. Аналіз фінансового забезпечення субвенцією бюджету територіальних громад до завершення поточного бюджетного року свідчить, що вже у квітні будуть затримки у виплаті поточної заробітної плати.
За даними відповідних відділів освіти для забезпечення своєчасної та повної виплати заробітної плати педагогічним працівникам з урахуванням державних гарантій для обов’язкових виплат за окремі види педагогічної діяльності, надбавок та доплат, передбачених Законом України «Про освіту», постанов Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і науки України, Угодою між Міністерством освіти і науки України та Галузевою профспілкою, обласною та районними угодами Золочівська територіальна громада потребує 20 млн грн, Новояворівська територіальна громада – 20 млн грн, Рава-Руська територіальна громада – 9,5 млн грн, Яворівська територіальна громада – 36,3 млн грн відповідно.
Такий наявний дефіцит освітньої субвенції на 2021 рік перш за все порушує конституційні права освітян на гідну оплату праці та створює вкрай напружену атмосферу в освітянських колективах.
Я, як народний депутат Львівщини, обраний в 122 окрузі, вже підготував депутатський запит з цього приводу та переконаний в тому, що Міністр освіти України, пан Шкарлет повинен дослухатися до голосу нашого українського народу, бо освіта – це одна з тих сфер, на яких тримається незалежна країна.