БЮТ проголосував за двомовність в Україні

20:47, 19 вересня 2008

Сьогодні, 19 вересня, Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону України "Про державну службу" (№1400), автором якого є лідер Партії регіонів Віктор Янукович. "За" проголосував 361 народний депутат. Стаття 21 цього закону містить положення про те, що "особи, що вступають на державну службу і претендують на зайняття посад державної служби, повинні відповідати таким вимогам: 3) вільно володіти державною та російською мовами".

Закон, який закріплює реальну двомовність в органах державної влади, підтримали, зокрема, народні депутати-львів’яни: від БЮТ - І.Денькович, С.Давимука, О.Гудима, С.Курпіль, М.Косів; не голосували - А.Шкіль, В.Яворівський; від Партії регіонів - П.Писарчук, Т.Чорновіл, Г.Герман.

Закон було проголосовано конституційною більшістю, незважаючи на негативний висновок Головного науково-експертного управління, зокрема щодо статті 21:

"В якості однієї з кваліфікаційних вимог до державного службовця ця стаття називає вільне володіння російською мовою (п. 3 ч. 1). За своїм змістом дана пропозиція, фактично, виходить з того, що органи державної влади України широко вживають російську мову при здійсненні своїх офіційних функцій. Однак, у ч. 1 статті 10 Конституції України передбачено, що державною мовою в Україні є українська мова. Системний аналіз статті 10 Основного Закону України взагалі і ч. 1 цієї статті зокрема не дає жодних підстав для висновку, що поряд із українською у системі органів державної влади України (на всій території держави) має використовуватись російська або якась інша мова у якості обов’язкового офіційного або "робочого" засобу спілкування. З огляду на це, встановлення загальної кваліфікаційної вимоги щодо вільного володіння особою, яка вступає на державну службу, російською мовою, може бути розцінено як неконституційне".

Довiдка ZAXID.NET

Закон України "Про державну службу", прийнятий за основу.

"Стаття 21. Загальні вимоги до осіб, що вступають на державну службу і претендують на зайняття посад державної служби

1. Особи, що вступають на державну службу і претендують на зайняття посад державної служби, повинні відповідати таким вимогам:

1) мати повну вищу освіту;

2) знати Конституцію, закони України та інші акти законодавства України, необхідні для виконання службових обов’язків;

3) вільно володіти державною та російською мовами;

4) мати стан здоров’я, достатній для виконання службових обов’язків за висновком медичної комісії, наданим у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України".