Чарівний пендель від Отара

15:52, 13 жовтня 2017

Все почалося з Отара, який хоче жити у правовому суспільстві вже і негайно, і йому байдуже, що система корчиться, але не здається, а люди є такі, які є – що у владі, що на базарі, що у громадських організаціях.

Отже, на Стрийському базарі влітку були збудовані спеціальні павільйони, щоб у них могли продавати квіти, бо весь хідник був заставлений відрами, обшарпаними парасолями, наметами, але найважливіше – там зупинка громадського транспорту, бо їй більше ніде бути, і чекати автобус чи «випадати» з нього між відра чи столики, то не є приємна штука, навіть коли довкола квіти: квітам – квітне, пасажирам – пасажирське, пішоходам – пішохідне.

Усі тішились, що нарешті буде естетично і зручно – і продавцям у елегантних магазинчиках, і людям на зупинці. Але то є наші люди! Крамнички стоять відчинені і порожні, а продавці квітів – далі на зупинці транспорту. Які їхні мотиви? 1) Якщо виставляти квіти у павільйонах, то впадуть продажі; 2) в павільйонах можуть стояти свіжі квіти, а старі мають бути на хіднику, щоб швидше продавались – такий рух квітів у природі; 3) ми мусимо вийти на тротуар з товаром, а якщо вам квіти заважають – обійдіть проїжджою частиною дороги, бо нам треба продатися і дітей годувати.

Така ситуація викликала справедливе обурення людей, які змушені товктись на тій зупинці або переходити цю ділянку дорогою.

Звісно, міська влада мала б закликати директора базару, поліцію, муніципалів, провести профілактичну бесіду, запротоколювати її, оприлюднити, полюбовно дати кілька днів на мирне вирішення проблеми між дирекцією базару і торгівцями квітів, бо ми ж люди, чи не так? І всім треба дітей годувати – тим, хто ходить тротуарами і їздить громадським транспортом теж. Якщо б це не допомогло, тоді місто мало б звернутися з судовим позовом до керівництва базару, бо це відповідальність власників і директора – їхній безлад, їхні продавці, з якими є угоди і які порушують Закон про правила благоустрою.

Звичайно, міськрада би цю справу програла, бо незалежних судів у нас нема, а власники Стрийського базару ті самі, що й засновники «Розвитку громади» - п. Веремеєнко, п. Лобода і п. Кухар – і вони не зацікавлені у вирішенні ними ж створеної проблеми, а зацікавлені у створенні конфліктів у тому числі в інтересах «Пупса», між міською владою і людьми – в судах вони «рішають» без проблем.

Представник одного із власників базару пан Андрій Болюбаш – адвокат, юрист «Розвитку громади», голова громадської ради при Львівській ОДА – зазначив на зустрічі 12 жовтня 2017 року у міськраді, що власники збираються змінити директора базару, бо діючий не справляється з ситуацією, а також перенести торгівлю квітами всередину базару і обладнати зупинки міського транспорту. Приніс навіть візуалізацію «краси». Лиш зазначив, що просять для цього півтора місяці. Півтора місяці в осінній сезон з дощами, холодами, калабанями, ранніми сутінками – аж до кінця листопада. Як захоплювати зі зброєю в руках Ратушу чи Держгеокадастр іменем власного спортивного клубу «Легіон», то «Розвиток громади» діє значно оперативніше, а як на власному базарі елементарний порядок навести, то їх нема, бо вони для того, щоб проблеми створювати, а не вирішувати, дорогий Отаре. Вирішувати, звісно, має гвардія міських чиновників – теж не зовсім второпних та ще й не досить відважних, щоб на бандитські базари потикатися.

Однак, дякую за «чарівний пендель» – багато нового довідалась про те, хто і як у нас тихо «окуповує» місто, хоч і без задоволення.