12-годинний робочий день стане реальністю, якщо цьогоріч приймуть новий Трудовий кодекс. Новий закон вже пройшов перше читання, тепер чекає на затвердження.
Директор швейної фабрики певен - обсяги виробництва зі збільшенням робочого часу не зростуть. «Перші день-два людина справді за більший час - 10 годин чи 12 - виробляла більше продукції. А наступні дні - ефективність за годину падала. Причому досить суттєво. В результаті, людина за 12 годин роботи виробляла стільки ж продукції, як і за вісім», - розповідає директор «Сіка Футвеер» Олег Яницький. Про це інформують «Головні новини Львова».
Керівник ІТ-компанії Олексій Скрипник не збільшував би робочого тижня. Однак на загал вважає, що українцям треба працювати більше.
«Давайте подивимось на себе трішки зі сторони. Хто, крім українців, сьогодні має місяць рамадан - від Романа до Йордана? Коли, фактично, Україна за ці півтора місяця півмісяця, як мінімум, не працює: святкує, гуляє, - все, що завгодно. І після цього ми говоримо, щоб менше працювати? Та треба говорити, щоби більше працювати!», - каже директор компанії «Елекс» Олексій Скрипник.
Медики кажуть, тривале напруження чи виснаження нервової системи погіршить здоров’я людини.
«Перш за все, серцево-судинну систему, по-друге починаються всякі проблеми шлунково-кишкового тракту, а також хронічне виснаження, що веде до таких захворювань, як, наприклад, цукровий діабет», - пояснює лікар-терапевт Мар’яна Паславська.
Зараз ми працюємо сорок годин на тиждень. Якщо Трудовий кодекс приймуть, роботодавці отримають право вводити 48-годинний робочий тиждень. Максимально робочий день триватиме 12 годин, а, за згодою працівника, і більше.
Нагадаємо, авторами законопроекту є регіонали Василь Хара, Олександр Стоян та Ярослав Сухий. У першому читанні законопроект був проголосований в 2008 році, в грудні 2009-го підготовлений до другого читання. З тих пір його розгляд Верховною Радою постійно відкладається через потужну критику, що звучить як з боку профспілок, так і громадських організацій, експертів та юристів. Основні претензії - лобіювання інтересів роботодавця.
Дивіться детальніше о 21.00 у "Головних новинах Львова" на 24 каналі.