У мережі Фейсбук львів’янки, які народжували в пологовому відділенні на вул. Мечникова, масово скаржаться на проблеми із стафілококом. На родинному форумі «Батьківство» одна жінка написала, що після виписки з пологового на Мечникова потрапила у лікарню швидкої допомоги.
«Лежу в післяопераційній з розрізаною (розпанаханою значно точніше) груддю, з якої дістали 6 гнійних абсцесів! Усі лікарі, які мене оглядали, першим їхнім питанням було: «ви народжували на Мечникова?». Там, попри гарні умови, робиться жах. Жінок із гнійними маститами оперують щодня і усі з Мечникова», – зазначила у коментарі Ірена.
І відразу під її постом з’явилися десятки коментарів. З них майже півсотні жінок зізналися, що мають схожі проблеми. На інших львівських форумах аналогічна ситуація. Усі породіллі скаржаться, що мають гнійний мастит і народжували у міському пологовому будинку №1 на вул. Мечникова.
А ось Остап і його дружина про стафілокок знають не з батьківського форуму. 3 місяці тому у них там же, в пологовому на Мечникова, народилася донечка. І після виписки за кілька днів немовля потрапило в лікарню. На лівій руці у дівчинки з’явилося почервоніння, яке з часом ставало все більше і твердіше. У лікарні виявили, що це гнійник, дитинку довелося оперувати . У дитячій лікарні взяли мазок на стафілокок і в мами, і в маляти. Два тижні антибіотиків і операція на ручці – за цей час чоловік жодного разу не почув діагнозу, навіть у виписці термін «стафілокок» відсутній.
«За два тижні у дружини почалися затвердіння в грудях. Ми приїхали в лікарню і звідти викачали гній. Потім відправили мене у приватну лабораторію на аналіз. І там я просто жахнувся», – розповів Остап.
У рідині виявили стафілокок. Коли жінка здавала аналізи у попередніх закладах, їй жодного разу не сказали про інфекцію. Хоча Ірині й вдалося уникнути операції, проте більшість породіль із Мечникова опинилися у хірургії швидкої допомоги. Тут їх рятували: операцій було чимало.
«За період поточного року з Борислава один випадок, обласний клінічний пологовий – два випадки, перший міський пологовий – 19 випадків і у 9 випадках установа, яку ми не могли відстежити по історії», – розповів заступник головного лікаря з хірургії Сергій Федоренко.
І це тільки в одній лікарні, яка проводить такі операції, 19 випадків з пологового на Мечникова і 9 ще не встановлених. Лікарі кажуть, що більшість породіль із Мечникова занесли інфекцію вдома. Але за правилами, якщо жінка звертається по допомогу не пізніше як за два тижні, то інфекція – із медзакладу.
«Були такі жінки, які зверталися, які от буквально вчора виписалася з пологового, але таких я, як правило, не оперувала, бо то стандартна проблема. А ті, яких ми вже оперували, то найменший термін це було 12 чи 14 днів», – зазначила хірург Берта Белявська.
У пологовому будинку №1 показують сучасний ремонт і новеньке обладнання для прибирання. Тут запевняють, що засоби дезінфекції змінюють кожні 3 місяці . Але факт залишається фактом – усі жінки, яким оперували мастит, – із пологового відділення на Мечникова, хоча адміністрація запевняє, що у них таких випадків не зафіксовано.
«За 10 місяців у нас зафіксовано три гнійносептичні ускладнення. Це те, що мені подали інші лікарні і з чим я можу працювати», – розповіла в. о. лікаря пологового будинку №1 Людмила Шекета.
Решта випадків начебто не підходять за регламентом, та й жодна із жінок, які мають інфекцію, досі не написали заяви чи звернення.
«Жодна із жінок до нас не зверталася, і ми в своїй діяльності не можемо укриватися плітками, але такі публікації для нас стають підставою для перевірки, щоб ми виявили ті факти», – пояснила в. о. головного лікаря Львова Наталя Літвінська.
Та без заяв пологовий на позачергову дезінфекцію не закриють. Тож поки жінки, які пройшли крізь операції, бояться вголос про це заявити, інші потрапляють у таку ж пастку.