Частина військ РФ після навчань «Захід-2017» можуть залишитися на території Білорусі, - Генштаб

08:37, 9 липня 2017

Начальник Генерального штабу - головнокомандувач Збройних сил України Віктор Муженко висловив побоювання, що частина російських військ, які готуються до участі в російсько-білоруських навчаннях «Захід-2017», може після їх закінчення залишитися на території Білорусі. Про це він заявив на спільному засіданні Військово-наукового ради ЗСУ і Національної академії наук України, повідомляє прес-служба Міноборони.

«Цілком імовірно, що по завершенні навчань частина цих військ залишиться на території Республіки Білорусь. При цьому існує висока ймовірність, що під час навчань будуть розгорнуті пункти прихованого зберігання озброєння, військової техніки і матеріально-технічних засобів», - сказав Муженко.

Головнокомандувач ЗСУ зазначив, що такі дії можуть дозволити противнику значно скоротити терміни для створення ударних угруповань на західному і південно-західному стратегічних напрямках, що створює пряму загрозу для безпеки України.

«За нашою інформацією, чисельність російських військ для участі в навчаннях вже зараз збільшено з задекларованих 3-х до 5-ти тисяч. Проведення такого масштабного російсько-білоруського навчання як «Захід 2017» може розцінюватися як захід з нарощування бойового потенціалу Росії на кордонах нашої держави, а також на кордонах Польщі та Прибалтійських країн», - заявив Муженко.

Як відомо, раніше голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що спільні російсько-білоруські навчання «Захід-2017», які пройдуть восени, можуть бути використані для прямої агресії або диверсійних дій проти України. «Нинішні військові навчання «Захід-2017» викликають занепокоєння в Україні... Не слід виключати найгіршого сценарію: використання навчань як мінімум для дискредитації Білорусі, а як максимум – здійснення прямої агресії або диверсійної підривної діяльності на території Білорусі проти нашої держави», - зазначив Парубій.

Голова ВРУ заявив, що в України довгий кордон з Білоруссю, і Київ не може розглядати свої відносини з Мінськом окремо від проблем російської агресії проти України. «І дуже важливо, щоб наступ на Україну не почалося одночасно як на території РФ, так і території українсько-білоруського кордону», – підкреслив Парубій.