Частину доріг Личаківського району не ремонтують через казначейство,- Лозинський

20:38, 2 липня 2013

2 липня на ZAXID.NET відбувся чат з головою Личаківської районної адміністрації Іваном Лозинським, який відповів на запитання щодо ремонту доріг і тротуарів у районі, стихійних сміттєзвалищ, а також розповів про освіту керівників ЛКП, каналізування вулиць, прибирання горищ і стан дитячих майданчиків.

«На ремонт тротуарів цього року маємо мільйон гривень»

Коли нарешті покладуть третій шар асфальту на дорозі на вул. Богданівській?

Вулиця Богданівська, як і Пасічна, була включена в план ремонтів доріг до Євро-2012. Два шари були покладені на вул. Богданівській. На жаль, сьогодні заборгували фірмі «Онур» 7,5 млн грн. Роботи припинилися, бо вони не мають можливостей і грошей, щоб покласти третій шар. Як тільки кошти з державного бюджету надійдуть, вони виконають ці роботи. Ми поставили знаки, щоб люди орієнтувались, що каналізаційні люки там розташовані вище за асфальт. Ми орієнтувались на третій шар, коли його покладуть – це вирівняють… Прошу вибачення, але досі не надходять кошти з державного бюджету.

Чому досі не розпочато ремонт вул. Дорога Кривчицька?

Це єдина вулиця, яка ще залишилися у Личаківському районі (не ремонтована - ред.). Ми її планували робити перед вулицею Тракт Глинянський. Але, враховуючи, що мешканці з Лисинич і важкий транспорт з’їжджають з кільцевої дороги на вул. Богданівську, ми вклали в вул. Тракт Глинянський близько 550 тисяч. Враховуючи, що ще з кінця травня казначейство не пропустило коштів, сьогодні не маємо коштів ні на бензин, ні для початку ремонту. 19 червня повинні були розпочати ремонт вул. Ніщинського. На жаль, через ситуацію, яка склалася з казначейством, ми не можемо розпочати ремонти. Ямковий ремонт зробили весною, але це не дало бажаного результату.

Чому вулиця Вашингтона в такому занедбаному стані?

Вулиця Вашингтона у нас поділена: частина у Сихівському районі, інша – в Личаківському. Я б не сказав, що там такий жах. Там є зупинки, але ще не нового зразка. Тротуар на вулиці в задовільному стані. Можливо, це зі сторони Сихівського району. Якщо так, то я передам це (Сихівській райадміністрації – ред.).

Що в інфраструктурі Личаківського району буде зроблено, крім ремонту Пекарської?

Ми відремонтували вул. Тракт Глинянський. Ще 4 млн грн виділено на продовження ремонту вулиці Пекарської від вул. Чехова аж до Мечникова. Якщо на сесії 18 липня (сесія Львівської міськради – ред.) будуть прийняті ці кошти, будемо продовжувати ремонт. 1 млн грн у нас є на тротуари, які ми почали ремонтувати на вул. Личаківській, Пасічній до колишньої автостоянки. Частину тротуарів ремонтуватимуть на вул. К. Левицького та на вул. Зеленій.

Коли відновлять покриття тротуарів на перехресті вулиць Личаківська - Пасічна?

Від вул. Личаківської до вулиці Таджицької практично завершена, але ремонтувати тротуар фірма почала в кінці осені, а кошти, які мали надійти з державного бюджету, не надійшли. Частину зі сторони Погулянки ми защебенювали, а ця частина залишилася, чекаємо коштів.

Чому на вулиці Пасічній досі нема світлофорного об'єкта з острівцем безпеки? Мешканці запитують, чи встановлено світлофор біля вул. Ярошинської і церкви замість підземного переходу.

Вулиця Пасічна ще не закінчена, але згідно з проектом, передбачено встановлення двох світлофорів. На вул. Шафарика не передбачено. Враховуючи складну ситуацію, яка є на тому переході, за кошти району встановили два попереджувальних знаки, які освітлюють вночі, встановили знаки про обмеження швидкості до 40 км, намалювали перехід, також встановимо два павільйони, де можна буде сховатись від негоди.

Скільки грошей заплановано витратити на ремонт доріг у підзвітному Вам районі?

У розпорядженні районної адміністрації є 4,5 млн грн. Цього року ми мали 1,7 млн на поточний ремонт, який провели одразу після зими і залатали глибокі аварійні ями. Також у нас є 1,8 млн грн з державного бюджету на вулицю Пекарську, де сьогодні ми продовжуємо роботи. Ще мільйон виділений на тротуари центральної частини міста. Частина цих тротуарів також знаходиться на вулиці Личаківській.

«Цього року у парку Погулянка встановлять лавочки»

На території поблизу Погулянки немає куди викидати сміття, бо ділянку тут віддали під забудову і прибрали баки для сміття. Неподалік лише бак російського генконсульства та від ОСББ. Водночас директор ЛКП, до якого звертались люди з цього питання, сказала, що це невигідно через будівництво військових поряд.

Ми встановили баки на цій вулиці, щоб було ближче до людей. Віддаль між тими контейнерами 150-200 м – це регламентована віддаль. На вул. Мечникова є два будинки, які здані військовим і цього року будуть задні, там теж буде майданчик.

Чи відомо вам про імпровізовані міні-сміттєзвалища в лісі трохи далі за дріжджовим заводом? Чому вони виникають? Хто має це контролювати?

Сміттєзвалище не виникає саме по собі, сміття приносять люди, або викидають з авто, коли бачать, що не контролюється. Сміттєзвалище було у Винниківській лісопарковій зоні, але зі своєї сторони вивезли близько 40 т сміття. Завезли туди ґрунт і слідкуємо, щоб далі скидання сміття не відбувалося. Можу сказати, що як тільки такі сміттєзвалища виникають, ми їх ліквідовуємо.

Чи планують щось робити у парку «Погулянка»?

Парк «Погулянка» є в підпорядкуванні департаменту містобудування. Ми звернулися і говорили з директором парку, щоб цього року там встановити лавочки. Розуміння є, він частину коштів має. Щодо освітлення, то це важче. Коштів на освітлення парку немає.

Прокоментуйте, будь ласка, ситуацію із вирубуванням дерев у парку «Погулянка». Були чутки, що це приватна забудова.

Дерева дійсно вирубували. Йшли по високовольтній лінії - 110 вольт, яка має свою захисну зону. Якщо до 10 кВ, то зона (має бути очищена від гілок дерев, – ред.)  – до 2 м, а якщо більше – то до 20 м. Це є питання безпеки людей. Ніхто у парку не забудовував.

"До кінця серпня у Львові запрацює нова каналізаційно-насосна станція"

Мешканець скаржиться, що в проїзді між Левицького, 91 та 93 є поламаний люк, який не ремонтують ні комунальники, ні «Львівводоканал».

Там дійсно є проблема. Ми направила листа до «Львівводоканалу». Я сказав вжити заходів для безпеки людей, щоб там не сталося якогось нещастя. Думаю, сьогодні-завтра ситуацію виправлять.

Мешканці будинку на вулиці Личаківській, 161 кажуть, що вхідні двері заблоковані. Сходова клітка має вигляд закопченої кузні, мешканці повинні самі її прибирати; електрощитки з відкритими дротами, як на сходовій, так й на горищі. Чи буде якось виправлена ситуація?

Вхід був закритий з дозволу мешканців. Якщо буде потреба, ми відкриємо двері. Електрощиток і ремонт двору буде проведено цього року. Сходову клітку намагатимемося включити в план ремонтів на наступний рік, щоб пофарбувати, поштукатурити.

Чи планується проведення каналізації по вулиці Тарасівській, Юрія Горліса-Горського та прилеглих вулицях?

Згідно з програмою, яка прийнята Львівською міськрадою, ці вулиці є у планах, але цього чи наступного року їх робити не будуть. Є вулиці Голубця, Грибова, Тарасівська.

Коли буде проведено центральну каналізацію по вул. Запольської та Ярової та відновлено дорожнє покриття по вул. Голубця?

Вулиця Голубця каналізована повністю минулого року. Але із браком коштів, які не поступили, роботи не були завершені у частині каналізаційно-насосної станції, яка збудована при в’їзді на «Ензим». Цього року кошти виділені, вже закуповують обладнання для підстанції. Як тільки буде встановлено обладнання, запустять колектор. Стоки з вул. Голубця і Грибової будуть збиратися в той колектор і під тиском буде подаватися на вул. Б. Хмельницького. На жаль, за браком коштів робота зупинилася. Каналізаційно-насосна станція до кінця серпня має бути запущена. Після цього там ще потрібно буде замінити частину водопроводу. 100 тисяч виділять ще на благоустрій вулиці Голубця.

Чому не прибирають горище будинку по вул. Личаківська, 161?

Я доручу директору ЛКП і він надасть машину для вивозу. Але мешканці повинні все це зробити самі, тому, що ці роботи не входять в квартирну плату. Я постараюсь завтра зранку бути там. Думаю, що разом почистимо це горище і здамо мешканцям.

У листі-відповіді за вашим підписом зазначається, що в під’їздах будинку нема батарей , а тому жителі, які поставили індивідуальне опалення, не платять за опалення місць загального користування, що передбачено законом України.

З 2006 року до квітня 2007 діяла постанова Кабміну, яка надавала можливість жителям відключитися від центрального опалення. Багато мешканців цим скористалися і облаштували свої квартири індивідуальним опаленням. Є розроблений спеціальний розрахунок згідно з яким здійснюється оплата. Тому важко примусити мешканців платити за опалення в під’їздах, якщо вони платять індивідуально.





«Ставка двірника – 1 355 грн, голови району – 1 654 грн»

Чому директори ЛКП та їх заступники не мають належної освіти, а якщо і має, то, в основному, заочно?

Сьогодні у нас є 7 ЛКП. Всі директори ЛКП мають вищу освіту. 5 головних інженерів закінчили технікуми, а сьогодні це - базова освіта. Якщо хтось має пропозиції, нехай звертаються до мене, я перегляну. Вакансії у нас завжди є.

Яка зарплата в двірника і чому серед них багато таких, що не добросовісно виконують свої обов’язки?

Сьогодні в Личаківському районі 340 двірників, а ще потрібно 28. Є 18 осіб, які мають дві ставки, прибирають додаткову територію. Люди є різні, за всіма важко простежити. Хто хоче – приходьте і працюйте, а ми звільнимо недобросовісних. Будемо набирати нормальних людей і підтримувати порядок.

Але більшість людей у нас - це хороші працівники. До них потрібно ставитись з розумінням. Ви спробуйте стати о четвертій ранку зимою, коли падає сніг і прибирати двір. Ставка двірника 1 355 гривень. На руки отримують 1 115 грн.

Один з мешканців Львова розповів, що йому довелось заплатити 60 доларів хабара за ваш підпис у 2004 чи 2005 році, під дозволом на реконструкцію приміщення. Також мешканець запитує, які заслуги та якості (освіта, родинні зв’язки, партійна приналежність, національна приналежність) потрібно мати, аби отримати посаду, аналогічну до вашої?

Люди є різні, можливо, хтось колись і вимагав. Я не пригадую 2004-тий чи 5-ий роки, бо це вже було давно. Але якщо він давав хабара, то йому одразу треба було звернутись до відповідних служб, щоб вони все зафіксували. Але є один нюанс. Дозволи районні адміністрації не видають. Ми мали право попередньо погоджувати частину цих дозволів. І ці погодження видавалися на підставі управлінь: історичного середовища, архітектури. Можливо, громадянин звертався в іншу структуру. Я не можу зараз це коментувати, але прикро, коли такий випадок трапився.

Щодо посади, то за неї ніхто аж так не тримається. Моя ставка - 1654 гривні. Якщо людина хоче працювати тут, то хай звертається до мера, він приймає на роботу. Був час, коли багато посад голів були вільними. Це було і в Шевченківському, і в Залізничному районах Львова. Тож звертайтесь і працюйте.

Працівники «ЛКП № 503», просять пояснити, чому їм не нараховують вищу заробітну плату, у зв’язку зі збільшенням території через приєднання до них ще одного ЛКП.

У нас було 8 ЛКП, які обслуговували житловий фонд Личаківського району. ЛКП «Віра» було в центральній частині району, там справи йшли до фінансової збитковості тому, що в районі низька забудова, старі будинки, витрати великі, тому довелось це ЛКП розформувати. Частину приєднали до ЛКП «Господар», а іншу - до «ЛКП № 503». Двірники залишились закріпленими до тих територій, на яких працювали і до цього. Жодного працівника не скоротили. Аналогічна ситуація з робітниками. Також працівники залишаються без додаткового навантаження, тому я не знаю, хто так багато працює, що потрібно піднімати зарплату. А звідки брати кошти на підвищення зарплати? Вона ж нараховується від мешканців. Люди платять, щоб зробити житловий фонд.

Чому ЛКП не прибирають горища і під’їзди?

На горище доступу немає ніхто, окрім мешканців будинків. Така ж ситуація з підвалами. У нас вже 5 років відбувається толока у Львові. Кожне ЛКП розбите на 12 квадратів, де ми проводимо розподіл робіт. У 2009 році розпочали толоку очистки підвалів, горищ. У 2010-2011 рр виділили гроші на очистку інженерії, дахів, каналізації. Також кожне ЛКП в межах відведеного квадрату прибирання має закріплену за собою сходову клітку. Якщо вона не була побілена більше 5-ти років, то обов’язково має бути включена в цей ремонт.

Щодо неприбирання в будинках. На вулиці К. Левицького мешканці відмовились від прибирання. Під час толоки ми відвідали цей будинок, щоб оглянути його стан і виявили жахливу ситуацію. На таких мешканців складаємо протокол, щоб навести порядок.

 

У Львові, зокрема й у Личаківському районі, бракує дитячих майданчиків. По-друге, у багатьох з тих, що є наявні поломки, які можуть загрожувати травмами. Яким чином мешканці можуть впливати на виправлення ситуації? Хто відповідальний за стан дитячих майданчиків? На кого можна було б скаржитися, чи, у разі нещасного випадку, на кого подавати до суду?

Зараз всі дитячі майданчики на балансі ЛКП. За вигляд дитячого майданчика, техніку безпеки, чистоту території відповідальні комунальники. Сьогодні ми маємо 50 тисяч гривень на ремонт, догляд та додаткове облаштування. І мешканці можуть звертатись в будь-який час чи в житловий відділ, чи за телефоном приймальної 254-62-06 або до мене особисто, щоб повідомити про стан дитячого майданчика.

У нас є один спортивний майданчик на вул. Йосипа Сліпого, що підпорядкований «Спортресурсу». Минулої п’ятниці його привели в порядок, там діти постійно займаються фізкультурою.

Коли будуть зроблені дитячі майданчики для дітей на вул. Пасічній 53?

Завтра я туди поїду, розмовлятиму з директором ЛКП і ми допрацюємо всі питання по цьому об’єкту.