Львову потрібно збільшити номерний фонд готелів на 30% і водночас треба «якомога більше якісних економ-готелів». «У нас їх зараз 27-28%, а треба, щоб був 41% від загальної кількості», – сказав 15 травня радник міського голови Львова з питань готельного господарства Іван Лунь на Форумі для готельєрів та рестораторів «Lviv Hospitality Industry Forum».
За його інформацією, на готельному ринку Львова є близько 2 100 номерів. «Це ті готелі, які мають більше 10 номерів», – уточнив він.
З радянських часів, за словами експерта, збереглась значна кількість старого номерного фонду з малими за розміром номерами. «Його потрібно реконструювати, якісно покращувати. Але кількісно номерний фонд не потрібно в рази збільшувати… Думаю, є ще можливість збудувати 4-5 готелів на 2-3 зірки, в ідеалі – брендові, бо це якість і це сприймають іноземці», – сказав Іван Лунь.
Щодо особливостей Львова, Іван Лунь зазначив, що на сьогодні у місті «все ще зависока ціна: ціни напевно такі, як в Берліні, і може трошки вищі».
«У нас ринок недорого туриста: ринок хостелів, недорогих готелів, подобових квартир. Це добре для таких гравців, не дуже добре – для готелів середньої і вищої категорії, адже приїжджає не дуже платоспроможний клієнт. Це можна змінювати, розвиваючи ринок ділового туризму», – сказав експерт.
Іноземців, які приїжджають до Львова, зауважив він, становлять лише 25-30% від загальної кількості туристів, «не більше».
«Вони (іноземці), як правило, зупиняються у готелях вищої категорії. Окрім наших найближчих сусідів, які використовують автобусний туризм… Іноземців у нас меншість, але це обличчя туриста. Приїжджає багато з України людей та зі Східної Європи. Середня тривалість перебування туриста у Львові – 2,2 доби (це показник 2012 року)», – сказав Іван Лунь.
Він додав, що у Львові практично відсутні міжнародні готельні оператори.
«Для будівництва нових готелів у центрі міста не так багато можливостей: ділянок обмаль, всі хочуть в центр, ціни високі… Лише почали розвиватись готельні школи, спеціалізовані тренінги. Немає конференц-туризму. Це платоспроможний турист, він нам цікавий», – підсумував експерт.
Як інформував ZAXID.NET, міський голова Львова Андрій Садовий вважає, що Львів активно має розвивати діловий туризм. Зокрема, у цьому має допомогти приєднання України до світової програми «Відкритого неба»: «Кількість авіарейсів у аеропорту Львова зросте до 60 на день. Тоді діловий туризм отримає наповнення», – сказав він. Також у місті, за словами мера, треба збудувати конгрес-хол та великий виставковий центр.
Додамо, начальник управління міжнародного співробітництва Львівської ОДА Лев Захарчишин каже, що поки нереалізованим і дуже перспективним є готельний ринок поза межами Львова.