Часто вищі навчальні заклади змушені робити те, що мала б робити школа. Про це наголосив проректор з науково-педагогічної роботи Українського католицького університету Павло Хобзей. Перш за все, з його слів, це стосується рівня знання іноземних мов.
Про це Хобзей сказав 12 жовтня на ХІІІ Міжнародному економічному форумі в Трускавці на Львівщині.
«Стан середньої освіти впливає на стан розвитку економіки. Не вища, а саме середня освіта. Коли випускники шкіл вступають у вищі навчальні заклади, ми часто не знаємо, що робити на першому курсі», – сказав Павло Хобзей.
Він розповів, що щодо середньої освіти розроблено спеціальний шаблон, який ділить країни за розвитком галузі.
«Україна - на рівні «задовільно», і ми там були до створення незалежності. Проблема в тому, що ми не прогресуємо. Для освіти найважливіша мотивація... Є проблема з ефективністю освіти. Вона катастрофічно низька. Якщо не зробимо її більш ефективною, в галузі не буде рости зарплата і так далі», - сказав Павло Хобзей.
Нагадаємо, у вересні цього року британська компанія QS Quacquarelli Symonds склала міжнародний рейтинг вищих навчальних закладів, у якому українські виші не потрапили у ТОП-400. Національний університет ім. Шевченка потрапив тільки у п'яту сотню рейтингу кращих вишів, Київський політехнічний інститут - у шосту, так само як і Донецький національний університет.