Збірна України з футболу зіграла внічию зі збірною Чехії

Українці втратили перевагу на останніх секундах товариського матчу

23:40, 8 вересня 2021

Збірна України зіграла внічию зі збірною Чехії в товариському матчі на стадіоні «Дусан Арена» в Пльзені. У першому таймі голом відзначився дебютант української збірної Віктор Корнієнко, а на останніх секундах матчу рахунок зрівняв чеський футболіст Матей Видра.

Головний тренер українців Олександр Петраков зробив багато змін у стартовому складі в порівнянні з останнім матчем проти французів: на своїх місцях залишилися лише Андрій Ярмоленко, Сергій Кривцов та Олександр Тимчик. Натомість вперше на поле у формі національної збірної вийшли 22-річний Віктор Корнієнко, 21-річний Олександр Сирота та 26-річний Тарас Качараба.

Перші 25 хвилин матчу атакували практично тільки чехи, натомість українські футболісти, здавалося, не знали взагалі, що робити на полі. На 8 хвилині Станіслав Тецл обіграв Дениса Бойка та пробив по воротах майже з лінії поля, проте ситуацію врятував Кривцов, який зрізав м’яч у стійку, той закрутився і в обхід іншої стійки вийшов за межі поля. Уже за п’ять хвилин Бойко врятував ворота після удару головою Міхала Саділека.

На 27 хвилині несподівано вперед вийшла збірна України: Олександр Зінченко віддав розкішну діагональ повз увесь захист збірної Чехії, Тимчик скинув під удар Корнієнку, який потужно пробив у дев’ятку. 1:0, Корнієнко забиває перший свій м’яч за національну збірну у своєму дебютному матчі.

Після пропущеного голу чехи дещо розгубилися, а українці ще кілька разів сходили в небезпечні контратаки. Спершу Зінченко пробив вище воріт зі штрафного майданчика, після чого Тимчик міг вийти один на один з голкіпером, проте невдало скинув собі м’яч і пробив у руки Їндржиху Станеку. Відтак чеська збірна повернулася в тонус, і на 37 хвилині Якуб Пешек пробивав у порожні ворота, проте українську збірну від пропущеного м’яча врятував Сирота, а за кілька хвилин Бойко взяв удар Саділека. Перший тайм минув у настільки активному темпі, що арбітр не компенсував жодної хвилини.

У другому таймі обидві збірні продовжили невпинно бігати в контратаки один до одного, і що чехам, що українцям для забитого м’яча не вистачало мінімуму. Зокрема, українці не змогли реалізувати вихід в атаку чотири у два, натомість Тецл з мінімальної відстані пробив у стійку воріт Дениса Бойка.

На 83 хвилині після невдалої атаки українців чехи втікають у контратаку, і Антонін Барак потужно б’є над поперечиною. Під кінець тайму Сирота невдало грає перед власними воротами, і Бойко робить чудовий сейв після удару Саділека. На останніх секундах компенсованого часу чехи таки зрівнюють рахунок: Матей Видра пробиває з лінії штрафного без шансів для українського воротаря. Забитий м'яч логічно завершує перевагу чеської збірної по ходу матчу: загалом чехи вдарили по воротах Бойка 16 разів, із яких п'ять – у площину воріт, тоді як на рахунку українців загалом лише п'ять ударів, з яких два – у площину.

Раніше збірні зустрічалися на полі чотири рази – двічі в товариських матчах та двічі в групі Ліги націй. Перший товариський матч Україна програла з рахунком 0:4, другий завершився нульовою нічиєю. Обидва матчі Ліги націй українська збірна виграла.

Додамо, що збірна Чехії на Євро-2020 завершила виступи на стадії чвертьфіналів, як і збірна України, поступившись збірній Данії 1:2. З групи вона вийшла теж, як і Україна, за рейтингом третіх команд. Центральний нападник чехів Патрік Шик став одним із найкращих бомбардирів турніру (як і Кріштіану Ронаду), забивши 5 голів.