Чехія видала США двох підозрюваних у кіберзлочинах українців

Громадянам України загрожує до 20 років позбавлення волі

15:52, 6 березня 2021

Чехія екстрадувала до США двох громадян України, які, за даними правоохоронців, входили до міжнародного угруповання кіберзлочинців. Про це пише Radio Czech.

Двох українців затримали у Чехії ще в лютому минулого року. За версією слідчих, вони входять до організованої групи кіберзлочинців, яка діє у багатьох країнах світу.

Чеські правоохоронці виявили угруповання у співпраці з Федеральним бюро розслідування США, заявив речник Національного центру проти організованої злочинності у Чехії Ярослав Ібегей.

Громадян України підозрюють у кіберзлочинності та відмиванні грошей. На початку березня обох підозрюваних екстрадували до США. За словами Ібегея, їм загрожує до 20 років позбавлення волі.

Доповнено: Як уточнили у Міністерстві юстиції США, підозрюваними в кіберзлочинності виявилися 39-річний Віктор Воронцов і 40-річна Злата Ганська-Мужук. Їм інкримінують участь у міжнародній шахрайській мережі, для якої вони відмили півмільйона доларів.

Воронцова та Ганську-Мужук звинуватили в наданні послуг з відмивання коштів для кіберзлочинців ще в лютому 2020 року. За версією сторони обвинувачення, українці допомогли хакерам, які отримали доступ до чужих банківських рахунків – вони надали їм підставні рахунки для виведення коштів і їхнього подальшого переведення в готівку.

Схема, в якій брали участь Воронцов і Ганська-Мужук, працювала в 2017 році – українці начебто допомогли вивести з семи чужих рахунків близько 500 тис. доларів. У 2020 році ФБР встановило місцеперебування українців, і відправило до Чехії свого агента, який у співробітництві з місцевими правоохоронцями зібрав докази.

Українців заарештували ще 6 лютого 2020 року, однак Чехія схвалила їхню екстрадицію лише наприкінці січня 2021. 3 березня їх відправили на літаку до Далласа, де проти них було відкрите провадження. Обидва заявили на суді про свою невинуватість.

Як інформував ZAXID.NET, раніше одесит Олександр Мусієнко отримав 7 років в'язниці у США за те, що відмивав викрадені хакерами кошти.