Постачання азербайджанського газу в Україну почнуться з кінця 2017 року. Про це заявив посол Азербайджану в Україні Ейнулла Мадатлі в інтерв'ю «Урядовому кур'єру».
«В Україну будемо постачати газ із Шахденіз-2, орієнтовно з кінця 2017 року», — заявив посол. За його словами, це передбачено меморандумом, який був підписаний президентами України і Азербайджану у Давосі 2011 року.
«Почнемо з 2 млрд куб. м і поступово будемо збільшувати обсяги до 5 млрд», — сказав посол, зазначивши, що існують кілька можливих варіантів постачань.
«Якщо буде економічно вигідно і комерційно доцільно, можна транспортувати в Україну не тільки азербайджанський, але й туркменський газ через газопровід TANAP. Хоча є й інші варіанти. Зокрема, скраплений газ через Чорне море», — сказав він. Посол підкреслив, що його країна зацікавлена у незалежності і встановленні енергобезпеки України.
Нагадаємо, до 2017 року, коли Азербайджан приступить до другої стадії розробки родовища Шахденіз, Україна планує мати власний плавучий завод з регазифікації зрідженого газу (LNG-термінал, спочатку розрахований на прийом азербайджанського газу). Окрім того, до цього часу повинен бути побудований і Трансанатолійський газопровід TANAP, в будівництві якого бажає взяти участь Україна.
Україна поки що купує велику частину газу в Росії.
При цьому з 1 листопада Україна почала імпортувати через територію Польщі реверсний газ, який НАК «Нафтогаз України» закуповує у німецького трейдера RWE. У 2013 році обсяги постачань планується збільшити до 5 млрд куб. м.
Як повідомив перед тим Юрій Бойко, що через два роки Україна видобуватиме з Чорного моря більше газу, ніж інші країни разом узяті.
Крім того, німецька RWE Supply&Trading розповсюдила заяву, згідно з якою компанія до травня 2013 імпортує в Україну 5 млрд кубометрів газу. Постачання почалися 1 листопада і до цих пір передбачалося, що протягом року в країну надійде не більше 4,3 млрд кубометрів газу.
За словами президента, Україна в 2013 році зменшить закупівлю газу в Росії. Янукович зазначив, що партнерські відносини України і Росії у газовому питанні були різними, але зараз складний період, коли через його неврегульованість зазнають збитків обидві сторони. За його словами, Росія вже втратила 23 млрд куб. м в обсязі реалізації газу на українському ринку. "Це також втрати доходів "Газпрому", - зазначив президент.