У Польщі починаючи з понеділка, 8 квітня, не проводяться уроки у тисячах шкіл, оскільки вчительські профспілки розпочали безстроковий загальний страйк з вимогою збільшити їм зарплату, повідомила місцева радіостанція RMF24.
Переговори представників профспілок з урядом, які тривали весь минулий тиждень, не принесли результату. На урядові пропозиції, які полягали у поступовому збільшенні зарплат при відповідному збільшенні навантаження, спершу погодилася лише одна з профспілок – «Солідарність», але пізніше її представники також приєдналися до страйку, який о 8:00 ранку розпочали інші дві великі організації – «Спілка польських вчителів» та «Форум профспілок» – з 8:00 розпочали безстроковий страйк.
Угода з урядом передбачала, що після впровадження додаткового підвищення зарплат для вчителів з вересня основна заробітна плата складе 3815 злотих (889 євро) для дипломованого вчителя, для призначеного вчителя 3248 злотих (768 євро), для контрактного вчителя 2860 злотих (666 євро) і для учителя-стажиста 2780 злотих (648 євро), пише «Польське радіо».
Страйк такого масштабу є безпрецедентним для Польщі і становить істотну проблему для керівної партії «Право і справедливість». Якщо страйк затягнеться, він вплине на шкільні екзамени і може вплинути на результат виборчої кампанії до Європарламенту.
Уряд напередодні виборчої кампанії оголосив про дуже щедрі соціальні програми, вигоду від яких мають відчути значні верстви населення. Обіцянки урядовців обійдуться держбюджету у близько 40 мільярдів злотих (понад 9 млрд євро), або ж майже 2% ВВП. Нова соціальна політика може підвищити розмір бюджетного дефіциту до 2,8% ВВП, що дуже близько до встановленої ЄС межі.
Обіцянки уряду розлютили півмільйона вчителів, які не входять до електорату «Права і справедливості». Вчителі виявилися не охопленими щедрими урядовими програмами, орієнтованими в основному на багатодітні родини і людей старшого віку, які становлять базу ПіС, зазначила «Європейська правда».