Через блокаду ОРДЛО одна з українських ТЕС вже перейшла з вугілля на газ

12:00, 13 березня 2017

Потужності Слов’янської ТЕС через брак вугілля, якого більше не завозять з непідконтрольних територій, перевели на газове паливо. Про це пише «Страна» з посиланням на власні джерела на підприємстві.

«Ми працюємо в штатному режимі, накопичуємо запаси вугілля, але довелося перейти на газове паливо»,– зазначили на підприємстві.

Наразі завдяки роботі станції тепло та електрику отримують міста Миколаївка і Слов’янськ. Також на підприємстві спростували чутки, що робочих відправляють у відпустку на невизначений термін.

«Ні, всі працівники поки на своїх місцях. Поки, бо ніхто не може ручатися за те, що буде завтра», – цитує «Страна» представника Слов’янської ТЕС.

На підприємстві зазначають, що для пуску і забезпечення безперебійної роботи станції необхідно сформувати і підтримувати мінімальний запас в 30 тисяч тонн вугілля при щоденній поставці в 5 тисяч тонн палива. За словами представника ТЕС, альтернативою вугіллю з непідконтрольних територій є вугілля цієї марки з Південноафриканської республіки, але для цього треба приблизно 250 млн гривень. Однак таких обігових коштів у підприємства наразі немає.

Слов’янська входить до складу ПАТ «Донбасенерго». За даними «Ліга.нет», «Донбасенерго» – остання енергогенеруюча компанія, яка була приватизована за президентства Віктора Януковича. В середині 2013 року Фонд держмайна продав 60,8% акцій «Донбасенерго» компанії Енергоінвест Холдинг за 718,92 млн грн.

Ця компанія була заснована колишнім депутатом Верховної Ради від Партії регіонів, підприємцем Ігорем Гуменюком.

Правда, це тільки один з двох головних власників «Донбасенерго». За словами голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського, 34% часткою в компанії володіє старший син колишнього президента Олександр Янукович.

Нагадаємо, як на початку березня «Укренерго» повідомило, що наявних антрацитів вистачить на 30-35 днів роботи українських ТЕС та ТЕЦ, що розташовані на підконтрольній українській владі території.

За даними компанії, Придніпровська та Криворізька станції з наявними запасами вугілля марки А пропрацюють орієнтовно 35 днів. Водночас, на Зміївській та Трипільській станціях лишається запасів на близько 30 днів.