Через брак суддів в Україні не можуть повноцінно працювати 14 судів

Справи за цивільними позовами у цих судах зберігають у канцеляріях і очікують на призначення суддів

12:10, 25 грудня 2018

Станом на середину грудня в Україні у 14 місцевих загальних судах через відсутність повноважних суддів не здійснювали правосуддя. Про це повідомила Державна судова адміністрація, пише сайт ЮРЛІГА.

Зазначається, що суддів бракує у судах першої інстанції – районних та міських.

Зокрема, у Західній Україні це Яремчанський міський суд Івано-Франківської області та Новодністровський міський суд Чернівецької області.

Повідомляється, що цивільні справи нині зберігають у канцеляріях цих судів до призначення або переведення повноважних суддів.

Нагадаємо, судова реформа в Україні почалася 2014 року на вимогу учасників Євромайдану. Розробкою проекту одночасно займалися, за підтримки міжнародних організацій, громадська організація «Реанімаційний пакет реформ» і Рада судової реформи при Адміністрації президента. Але з часом виняткова функція розробки проекту реформи перейшла до Ради судової реформи, яку очолював заступник голови АП Олексій Філатов.

2016 року Верховна Рада затвердила законопроект «Про судоустрій і статус суддів». З 2017 року Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) почала кваліфікаційне оцінювання всіх суддів на відповідність критеріям професіоналізму та доброчесності.

Під час реформи були ліквідовані суди першої та другої інстанції, а замість них утворені нові. Замість вищих спеціалізованих судів і Верховного суду України створено новий Верховний суд з відповідними касаційними палатами.

Процедура кваліфікаційного оцінки суддів, створення Верховного суду і багато інших пунктів згодом отримали численну критику з боку професійної спільноти, пише УНІАН.