В Золочівському районі на Львівщині депутати поділили школярів на своїх і чужих. Із семи шкіл, які стали переможцями обласного конкурсу мікропроектів, для трьох райрада не знайшла можливості співфінансувати їхні ідеї. А без цього вони не отримають коштів. Йдеться про школи в Поморянах, селі Ремезівці та в самому Золочеві.
Директор Золочівської школи №3 показує свою господарку. В цьому приміщенні колись була польська гімназія. Будівля ще 1825 року забудови. Старим вікнам майже 70 років, вони вже всі прогнили і розсипаються в руках. А в школі навчається близько 300 дітей.
«Попадає волога, протікає по підвіконнику і ви зверніть увагу, що тут робиться. Цей паркет був ось так піднятий. Це вже вчителька разом з батьками почистила і встановила на місце», ― розповідає директор Золочівської школи №3 Василь Любинецький.
І так після кожної зливи. Тож у класах поширюється пліснява і сирість. Діряві рами були по усій школі. 25 вікон таки вдалося замінити, та це лише третина. Перемогли рік тому в обласному конкурсі мікропроектів, отримали 150 тисяч гривень. Тож вирішили податись ще раз і знову проект енергозбереження підтримали на обласному рівні.
«Виникла проблема. Батьки гроші здали, взяли участь. Ми виграли конкурс в Львівській обласній раді і зараз наступний крок має бути виділення коштів районною радою місцевого бюджету. Є терміни і ми можемо з мікропроекту бути відсунені», ― додає директор Золочівської школи №3 Василь Любинецький.
Аби отримати гроші, до 30 квітня треба надати підтвердження про співфінансування з місцевого бюджету. За це голосує районна рада. Леся Гаргола ― член батьківського комітету цієї школи і також депутат Золочівської районної ради каже, що питання зумисно політизують. Діти стали заручниками політичних розбірок.
«Вартує депутатам згадати, що їм тут жити. Що тут навчаються їхні діти, що тут живуть їхні батьки і що не все мають вирішувати політичні лідери зверху», ― говорить депутат Золочівської районної ради від Об’єднання «Самопоміч» Леся Горгота.
І золочівська школа не єдина. Ще два навчальні заклади в районі навіть після перемоги у конкурсі мікропроектів можуть залишитись без грошей. У районному відділі освіти потискають плечима. Кажуть, зі свого боку також просять депутатів не втрачати такого шансу.
«На сьогоднішній день ми очікуємо на ці додаткові кошти, бо в бюджеті в нас не вистачає коштів, щоб забезпечити співфінансування цих мікропроектів», ― розповідає головний спеціаліст відділу освіти Золочівської РДА Тарас Шаваровський.
Освітяни кажуть, що гроші не маленькі. Йдеться загалом про близько півмільйона гривень. Тож районні депутати повинні знайти таки механізм, щоб отримати ці гроші для всіх шкіл району. На це є ще місяць.