У зв'язку з тим, що Росія блокує проходження торгових суден через Керченську протоку, Бердянський морський торговельний порт зазнав багатомільйонних збитків і його керівництво було змушене перевести співробітників на 4-денний робочий тиждень, повідомив виконувач обов’язків начальника порту Олександр Трощенков.
«Через ситуацію, яка склалася у Керченській протоці, порт Бердянська виконав фінансовий план тільки на 50%. В результаті, керівництво підприємства було змушене перевести співробітників на 4-денний робочий тиждень. Перше судно зайшло в порт тільки сьогодні, 3 грудня. З 25 листопада судна стояли заблоковані», – сказав Трощенков на прес-конференції, повідомило місцеве видання «Про Бердянськ» .
З його слів, наразі від послуг Бердянського порту повністю відмовився один з головних постачальників – компанія «Метінвест», а другий найбільший клієнт, «Портінвест», скоротив перевалку наполовину. Відтак ситуація, що склалася, підштовхує керівництво порту до скорочення персоналу.
«Це – вимушений захід. Сказати про кількість скорочених працівників і про те, чи доведеться взагалі їх скорочувати, зараз не можна. Всі наші плани диктуватимуть цифри, і основне завдання на цей момент – вийти на беззбитковість і врятувати підприємство», – наголосив виконувач обов’язків керівника Бердянського порту.
У свою чергу виконувач обов’язків голови Адміністрації морських портів України (АМПУ) Райвіс Вецкаганс зазначив, що ситуація в Азовському морі наразі нестабільна і щось прогнозувати зараз складно.
Агенція «Укрінформ» зазначила, що станом на 1 грудня в районі Керченської протоки, прохід через яку заблокувала Росія, накопичилося понад 400 українських та іноземних суден.
Росія почала блокаду українських портів на Азовському морі навесні 2018 року, проте ситуація загострилася після того, як російські війська у Керченській протоці 25 листопада обстріляли три кораблі Військово-морських сил України.